22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

21-latek jeździł po Olsztynie hulajnogą z ponad 2 promilami

Olsztyn21-latek jeździł po Olsztynie hulajnogą z ponad 2 promilami

Hulajnogi elektryczne cieszą się rosnącą popularnością jako środek transportu miejskiego, jednak nie brakuje przypadków ich nieodpowiedzialnego użytkowania. Przykładem jest niedawny incydent z udziałem 21-latka, który jechał hulajnogą po alkoholu.

reklama

Niebezpieczna jazda w centrum miasta

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, około godziny 4:30 na ulicy Lubelskiej. Policjanci zatrzymali do kontroli młodego mężczyznę, poruszającego się na elektrycznej hulajnodze. Badanie alkomatem wykazało, że 21-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości młodzieniec został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Przepisy jasno określają, że jazda hulajnogą elektryczną po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem. Przy stężeniu alkoholu od 0,2 do 0,5 promila przewidziany jest mandat w wysokości 1000 zł, który wzrasta do 2500 zł przy wyższym stężeniu.

reklama

Przypomnienie o zasadach

Kierujący hulajnogą powinien przestrzegać określonych ścieżek – jeśli dostępna jest ścieżka rowerowa, to właśnie tam powinien się poruszać. W innych przypadkach, zwłaszcza gdy prędkość na jezdni przekracza 30 km/h, dozwolone jest korzystanie z chodnika. Ważne jest jednak, aby w takich sytuacjach jechać z prędkością zbliżoną do pieszego i zawsze ustępować pierwszeństwo pieszym.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
⛔️⛔️⛔️NIE DLA PO⛔️⛔️⛔️
18 kwietnia 2024 11:04

Ile promili miał syn pana Grzymowicza gdy jechał pod prąd autem i uderzył w drzewo? A 2, B 1.3, C 1.7, D 1.5 ? Dlatego chce rządzić z tylnego fotela??

Oko
18 kwietnia 2024 11:49

Zabiorą hulajnogę??

Polecane