22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Nietrzeźwi rodzice w olsztyńskim przedszkolu zatrzymani przez policję

OlsztynNietrzeźwi rodzice w olsztyńskim przedszkolu zatrzymani przez policję

W jednym z olsztyńskich przedszkoli doszło do niepokojącego zdarzenia. Policjanci z Komendy Miejskiej w Olsztynie interweniowali po tym, jak nietrzeźwi rodzice próbowali odebrać swoje dziecko z placówki.

reklama

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 15 kwietnia. Pracownicy przedszkola, zaniepokojeni stanem rodziców, którzy przyszli po dziecko, niezwłocznie powiadomili policję. Okazało się, że 24-letnia matka miała w organizmie ponad 1 promil alkoholu, a 28-letni ojciec niemal 1,5 promila.

Policjanci, dbając o bezpieczeństwo dziecka, nie pozwolili rodzicom na jego zabranie. Maluch został przekazany pod opiekę innego, trzeźwego członka rodziny. Sprawa będzie miała dalszy ciąg w sądzie rodzinnym, który zajmie się nieodpowiedzialnym zachowaniem rodziców.

reklama

Przypadek ten stanowi poważne przypomnienie o obowiązkach rodzicielskich. Spożywanie alkoholu i próba opieki nad dzieckiem w takim stanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale również niebezpieczne. Przestępstwo narażenia dziecka na niebezpieczeństwo jest karane nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a za stworzenie zagrożenia dla zdrowia dziecka można otrzymać grzywnę do 5 tys. zł.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
⛔️⛔️⛔️NIE DLA PO⛔️⛔️⛔️
18 kwietnia 2024 11:05

Ile promili miał syn pana Grzymowicza gdy jechał pod prąd autem i uderzył w drzewo? A 2, B 1.3, C 1.7, D 1.5 ? Dlatego chce rządzić z tylnego fotela??

Emerytka
18 kwietnia 2024 18:15

Boże święty Jezusie Królu Polski może sa załamani drogimi kosztami życia przez obecna władze

Polecane