22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Ewa Ostrowska odmawia debaty! Platforma Obywatelska stawia zarzuty kandydatce na burmistrza Giżycka

GiżyckoEwa Ostrowska odmawia debaty! Platforma Obywatelska stawia zarzuty kandydatce na burmistrza Giżycka

21 kwietnia, odbędzie się druga tura wyborów samorządowych w Polsce, które zaplanowano w tych miejscowościach, gdzie żaden z kandydatów nie uzyskał w pierwszej turze ponad połowy głosów. W mieście Giżycko rywalizacja o stanowisko burmistrza toczy się między dwiema kandydatkami: Magdaleną Fuk z Komitetu Wyborczego Wyborców Obywatelska Koalicja Giżycko oraz Ewą Ostrowską z Komitetu Wyborczego Wyborców Sercem za Giżyckiem. W pierwszej turze wyborów Ewa Ostrowska zdobyła 31,91% (2 968) głosów, a Magdalena Fuk 29,36% (2 731) głosów.

reklama

Przygotowania do II tury wyborów samorządowych zostały nieoczekiwanie zakłócone przez odmowę Pani Ewy Ostrowskiej uczestnictwa w debacie wyborczej z kontrkandydatką, co wywołało zdziwienie wśród członków Platformy Obywatelskiej RP. Platforma Obywatelska Powiatu Giżyckiego, w osobie Bartłomieja Kłoczko, poinformowała w oświadczeniu, iż: “z ogromnym zdziwieniem przyjmujemy odmowę kandydatki na Burmistrza Miasta Giżycka Pani Ewy Ostrowskiej do uczestnictwa w debacie z inną kandydatką Panią Magdaleną Fuk i próbę przerzucenia odpowiedzialności na Platformę Obywatelską RP.” Ponadto wskazała, że nie jest organizatorem żadnej debaty i pozostaje neutralna, zachęcając swoich członków do głosowania według osobistych przekonań.

reklama

Cały tekst ogłoszenia:

” Z ogromnym zdziwieniem przyjmujemy odmowę kandydatki na Burmistrza Miasta Giżycka Pani Ewy Ostrowskiej do uczestnictwa w debacie z inną kandydatką Panią Magdaleną Fuk i próbę przerzucenia odpowiedzialności na Platformę Obywatelską RP.

Platforma Obywatelska RP nie proponowała Pani Ewie Ostrowskiej żadnej debaty i nie prowadzi na terenie Giżycka kampanii wyborczej. Członkowie partii, jak wszyscy inni, mają prawo do wspierania i głosowania zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniami.

Jednocześnie wskazujemy, że Pani Magdalena Fuk jest członkiem Platformy Obywatelskiej od ponad 5 lat, a w tych wyborach startuje z KWW Obywatelska Koalicja Giżycko.

reklama

Niemniej jednak należy przypomnieć, że Pani Ewa Ostrowska przynajmniej dwukrotnie startowała w wyborach z list partii politycznej i próba połączenia Pani Magdaleny Fuk z „wielką partią” w negatywnym kontekście jest wyrazem hipokryzji.

Z wyrazami szacunku,

Bartłomiej Kłoczko             

Przewodniczący Koła PO RP w Giżycku”

Dodaje się, że Magdalena Fuk, będąc członkiem Platformy Obywatelskiej przez ponad pięć lat, w obecnych wyborach reprezentuje lokalny komitet wyborczy, a nie dużą partię polityczną. W swoim oświadczeniu Platforma Obywatelska Powiatu Giżyckiego zaznacza również, że przynajmniej dwukrotnie Ewa Ostrowska brała udział w wyborach z ramienia innych partii politycznych i wyraża zdziwienie próbami wiązania Fuk z “dużą partią”, uznając to za przejaw hipokryzji.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Becia
16 kwietnia 2024 16:29

Tylko Pani Ostrowska!!!

Polecane