17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Jak szybko pozyskać gotówkę?

Strona główna Artykuł sponsorowany Jak szybko pozyskać gotówkę?
reklama

Najbardziej popularnym sposobem na szybki dopływ gotówki są bez wątpienia pożyczki pozabankowe, które cieszą się wśród Polaków dużym zainteresowaniem. Są łatwo dostępne i występują w coraz to lepszych ofertach. Część ludzi korzysta także z pożyczek społecznościowych lub pożycza pieniądze od rodziny czy znajomych.

Pożyczka pozabankowa

To szybki zastrzyk gotówki, który w przeciągu paru minut może znaleźć się na Twoim koncie lub w Twojej kieszeni. Często wystarczy zaledwie dowód osobisty, aby otrzymać pieniądze na dowolny cel. Taką pożyczkę można otrzymać nie wychodząc z domu. Wystarczy złożyć wniosek przez Internet lub telefon.

reklama

Wnioski rozpatrywane są w bardzo krótkim czasie i w większości parabanków klienci nie są sprawdzani w BIK. Właśnie dlatego osoby, które nie mają zadowalającej historii w BIK tak często korzystają z tego typu pożyczek, gdyż żaden bank nie udzieli kredytu komuś, kto nie jest wiarygodnym klientem z pozytywną historią w BIK.

Pożyczki pozabankowe to dobra opcja dla osób, które przez chwile mają trudną sytuację finansową, ale wiedzą, że w kolejnych tygodniach wszystko wróci do normy i będą w stanie spłacić zaciągnięty dług.

Niestety tego typu pożyczki charakteryzują się dość wysokim oprocentowaniem. Większość firm oferuje pierwszą pożyczkę za darmo – bez konieczności płacenia za oprocentowanie.

Sprawdź chwilówki w Total Money.

Pożyczka społecznościowa

Nazywane również social lending. Jeszcze mało popularna w Polsce forma pożyczania pieniędzy.

Z pożyczki społecznościowej można skorzystać za pośrednictwem portali internetowych. W takiej transakcji  bierze udział zarówno pożyczkodawca jak i pożyczkobiorca. Partnerzy ustalają warunki pożyczki na portalu, który jest jednocześnie pośrednikiem i administratorem.

W Polsce istnieje kilka portali, na których można założyć konto, aby korzystać z tego typu pożyczek.

Pożyczka społecznościowa udzielana jest na konkretny okres czasu oraz ustalony przez partnerów procent. Podczas ich udzielania nie sprawdza się historii w BIK ani zdolności kredytowej pożyczkobiorców.

Pożyczka od rodziny i znajomych

Decydując się na pożyczkę najbliższych dobrze jest wybrać najbliższą rodzinę, która zaliczana jest do I grupy podatkowej, należą do nich:

  • Małżonkowie
  • Zstępni
  • Wstępni
  • Zięć
  • Synowa
  • Pasierb
  • Ojczym
  • Rodzeństwo
  • Macocha
  • Teściowie

Ta grupa podlega zwolnieniu z opodatkowania do kwoty 9637zł. Jej wartość obejmuje okres 5 lat.

Jeśli chcemy pożyczyć pieniądze od znajomych, czyli osób niespokrewnionych opodatkowanie wynosi 2%. Oczywiście istnieją wyjątki, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej jeśli decydujemy się na tę formę pożyczki.

W pierwszej kolejności najlepiej zdecydować się na pożyczkę od rodziny, która nie podlega oprocentowaniu. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji i możliwości. Opcji jest dużo, wyżej zostały wymienione tylko wybrane.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma