24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Podsumowanie kadencji Rady Olsztyńskich Seniorów. Nowe plany i projekty na przyszłość

OlsztynPodsumowanie kadencji Rady Olsztyńskich Seniorów. Nowe plany i projekty na przyszłość

Miasto Olsztyn w dniu 11 kwietnia 2024 roku świętowało osiągnięcia i koniec kadencji IV Rady Olsztyńskich Seniorów, która rozpoczęła swoje działania w grudniu 2021 roku. Uroczystość odbyła się w ratuszu, gdzie z udziałem lokalnych władz, wyrażono wdzięczność członkom rady za ich pracę i poświęcenie.

reklama

Uroczyste podsumowanie kadencji

Podczas uroczystości pojawiły się drobne upominki, tort oraz zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Dzięki wsparciu prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, Rady Miasta Olsztyna oraz dyrektora OSiR Jerzego Litwińskiego, udało się otworzyć i rozpocząć działalność Centrum Aktywności Seniorów w Olsztynie w Aquasferze.

Inwestycje w przyszłość seniorów

Rada zorganizowała wiele wydarzeń, takich jak wyjazdy, spotkania integracyjne oraz warsztaty. Obecny na uroczystości Robert Szewczyk, Przewodniczący Rada Miasta, mówił o planach powstania Centrum Zdrowia Seniora. Zastępczyni prezydenta Olsztyna, Sylwia Rembiszewska-Piątek, dodaje, że inwestycje te są również formą dbania o przyszłość wszystkich mieszkańców miasta.

reklama

Obecnie, olsztyński MOPS prowadzi sześć dziennych placówek dla osób starszych, które są dostępne dla osób spełniających kryteria dochodowe z Ustawy o pomocy społecznej. Sylwia Rembiszewska-Piątek ma nadzieję na stworzenie placówek, które nie będą wymagały spełniania kryterium dochodowego. “Jest możliwość, aby takie placówki powstawały dla seniorów bez obowiązywania kryterium dochodowego,” wyjaśnia Rembiszewska-Piątek, marząc, aby placówki pobytu dziennego dla osób starszych były na każdym osiedlu. Obecnie w Olsztynie są trzy takie miejsca.

Nowa kadencja, nowe możliwości

Nowa Rada Olsztyńskich Seniorów V, również jest pełna zapału. Przewodniczącym został Andrzej Lubecki, specjalista w zakresie wykonawstwa i interpretacji zobrazowań lotniczych i termowizyjnych. “Na pewno zabiorę chętnych na wycieczki po kraju, szczególnie w Góry Świętokrzyskie, potem w okolice Wrocławia,” zapowiada Lubecki, deklarując również prowadzenie profesjonalnych kursów fotografii.

Rada Olsztyńskich Seniorów wydaje się być niezwykle aktywna i pomysłowa, wskazując kierunki przyszłych inicjatyw, które mają na celu poprawę jakości życia seniorów w Olsztynie. Ich działania i ambicje pokazują, że tak ważna grupa społeczna jak seniorzy, posiada swoich aktywnych reprezentantów, dążących do ulepszania infrastruktury oraz oferty kulturalno-społecznej miasta.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Halina
14 kwietnia 2024 19:43

Natulanie glosujmy przeciwko Szewczykowi ktory podwyzszyl nam oplaty za wywoz smieci i wode oraz pragnie nas zniewolic i zlikwidowac ogrodki dzialkowe czy jego partia pcha nas na wojne za nie nasz interes

21cm gruby
15 kwietnia 2024 05:41

Jakby co chętnie pomogę. Dużo nie biorę

Polecane
Ogłoszenia