22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Olsztyńska policja rozbiła grupę specjalizującą się w kradzieżach katalizatorów

ElblągOlsztyńska policja rozbiła grupę specjalizującą się w kradzieżach katalizatorów

W wyniku skrupulatnych działań policjantów z Olsztyna i Elbląga udało się zatrzymać trzech obcokrajowców, podejrzanych o serię kradzieży katalizatorów z pojazdów. Zatrzymani, w wieku od 25 do 33 lat, usłyszeli łącznie 32 zarzuty. Ich nielegalna działalność miała miejsce głównie na terenie Olsztyna i Elbląga, przynosząc straty oszacowane na blisko 200 tysięcy złotych.

reklama

Kradzieże pod osłoną nocy

Sprawcy, by uniknąć wykrycia, działali nocą, celując w samochody zaparkowane na terenach mieszkalnych. Ich metodyka polegała na szybkim i skutecznym demontażu katalizatorów. Policjantom udało się ich namierzyć i zatrzymać w niedzielę, 7 kwietnia, na jednej ze stacji benzynowych w Elblągu, niedługo po tym, jak zauważono ich podejrzane zainteresowanie zaparkowanymi samochodami. W pobliżu miejsca zatrzymania znaleziono ukryte, gotowe do zabrania katalizatory.

Nielegalny pobyt w Polsce?

W trakcie zatrzymania u jednego z podejrzanych znaleziono fałszywe dokumenty tożsamości, co nasuwa podejrzenia o nielegalnym pobycie w Polsce. Służby obecnie weryfikują ten fakt, badając legalność pobytu wszystkich trzech zatrzymanych.

reklama

* wideo

Śledztwo trwa

Śledztwo w tej sprawie ma charakter rozwojowy. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa kradzieży katalizatorów uwypukla rosnący problem z przestępczością skierowaną na części samochodowe, które z powodu zawartych w nich metali szlachetnych cieszą się dużym zainteresowaniem przestępców.

Olsztyńska policja rozbiła grupę specjalizującą się w kradzieżach katalizatorów Kronika policyjna Elbląg, Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KWP, fot: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przemas
11 kwietnia 2024 01:25

Ciekawe jakiej oni są narodowości… ?

Olsztyn
11 kwietnia 2024 14:28

Chyba przestane nosić buty NIKE.

Polecane
Ogłoszenia