22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Oficjalnie! II tura wyborów prezydenckich w Olsztynie: Szewczyk kontra Małkowski

OlsztynOficjalnie! II tura wyborów prezydenckich w Olsztynie: Szewczyk kontra Małkowski

Potwierdziły się przewidywania dotyczące II tury wyborów prezydenckich w Olsztynie. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że zmierzą się w niej reprezentujący Koalicję Obywatelską Robert Szewczyk, który uzyskał poparcie 32% wyborców, oraz Czesław Jerzy Małkowski startujący z własnego komitetu z 21% poparciem. Kolejne, 3. miejsce zajął kandydat PiS Grzegorz Smoliński z 15% poparciem mieszkańców Olsztyna.

reklama

Robert Szewczyk wyraził zadowolenie z wyników I tury i podkreślił, że spodziewał się takiego rezultatu nie na podstawie sondaży, lecz dzięki bezpośrednim spotkaniom z mieszkańcami. „Dużo dyskusji o Olsztynie i jego przyszłości” – skomentował Szewczyk. Zwrócił on również uwagę na zaangażowanie społeczne w trakcie kampanii.

reklama

Czesław Jerzy Małkowski, mimo że znalazł się na 2. miejscu, podkreśla swoje zaangażowanie i gotowość do dalszej walki. „Jestem typem sportowca, dopóki piłka w grze, to się walczy” – powiedział. Jednocześnie podziękował wszystkim mieszkańcom za udział w wyborach i zapowiedział kontynuację kampanii w nadchodzących 2 tygodniach.

Wyniki I tury pokazują nie tylko wyraźne poparcie dla dwóch czołowych kandydatów, ale także zainteresowanie mieszkańców przyszłością Olsztyna i zaangażowanie w proces wyborczy. Następna, II tura wyborów prezydenckich będzie zaciętą rywalizacją o najwyższy urząd w mieście, a decyzje mieszkańców zdecydują o kierunkach dalszych zmian w Olsztynie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mariusz
8 kwietnia 2024 11:58

Malkowski trzymam kciuki👍👍

Słowianin
8 kwietnia 2024 15:40

PO to wielkie zło. Podobnie jak PiS i reszta partii telewizyjnych. Od lat gnębią Polaków. Nie głosujcie na partyjniaków bo oni w pierwszej kolejności reprezentują interesy partii, a te nie są zbieżne z interesem Polaków.

Polecane