5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Podczas rozpalania grilla poparzone zostało 2-letnie dziecko

IławaPodczas rozpalania grilla poparzone zostało 2-letnie dziecko

W sobotę (2.04.2024) w gminie Lubawa doszło do niebezpiecznego incydentu. Na skutek zapalenia się łatwopalnej cieczy podczas rozpalania grilla 2-letni chłopiec został poparzony. Zdarzenie to wywołało szybką i skoordynowaną reakcję zarówno rodziny poszkodowanego, jak i miejscowej policji.

reklama

Z ustaleń policji wynika, że wypadek miał miejsce, gdy dziadek, w towarzystwie swojego wnuczka, próbował rozpalić grilla. Niespodziewanie doszło do wybuchu, który spowodował poparzenia punktowe głowy i szyi dziecka. Natychmiastowa decyzja o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala odbyła się przy nieoczekiwanym wsparciu ze strony patrolujących policjantów, z których jeden okazał się być ratownikiem medycznym.

Rodzina, zaniepokojona stanem zdrowia chłopca, zdecydowała się na samodzielny transport do najbliższego szpitala w Iławie. Po drodze napotkali patrol policji, który natychmiast zaoferował eskortę. Dzięki temu szybkiemu działaniu personel medyczny był przygotowany na przyjęcie dziecka już przy ich przyjeździe.

reklama

Po wstępnym opatrzeniu chłopiec został przetransportowany do szpitala w Olsztynie w celu dalszego leczenia. Na szczęście wstępna diagnoza wskazała na poparzenia powierzchowne i punktowe, co pozwala mieć nadzieję na szybką rekonwalescencję.

Policja rozpoczęła postępowanie w kierunku narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Incydent przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas korzystania z łatwopalnych substancji.

Wydarzenie to pokazało także, że policja pełni ważną rolę nie tylko w egzekwowaniu prawa, ale i w pomocy obywatelom w nagłych wypadkach.

reklama

źródło: infoilawa.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Janina
2 kwietnia 2024 16:53

Rodzice powinni mieć pozwolenie na posiadanie dzieci. Niektórzy nie nadający się , nie powinni mieć prawa posiadania dzieci

Polecane
Ogłoszenia