22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Lotnisko Olsztyn-Mazury bije rekordy? Wzrost pasażerów o prawie 13%!

SzczytnoLotnisko Olsztyn-Mazury bije rekordy? Wzrost pasażerów o prawie 13%!

W marcu tego roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury odnotował znaczący wzrost liczby pasażerów oraz operacji lotniczych. Z danych opublikowanych przez lotnisko wynika, że w ciągu miesiąca odprawiono 8131 pasażerów, a liczba operacji lotniczych osiągnęła 330. To oznacza wzrost liczby podróżnych o 12,9% w porównaniu z marcem 2023 roku.

reklama

Lotnisko Olsztyn-Mazury oferuje pasażerom wybór kierunków podróży, stałe loty do Krakowa i Londynu, w okresie wakacyjnym: Turcja, Albania oraz Tunezja, a w grudniu 2024 będzie można polecieć do Kenii. Oprócz tradycyjnych lotów pasażerskich lotnisko kontynuuje również obsługę lotów szkoleniowych, medycznych, biznesowych, wojskowych oraz cargo, co podkreśla jego wszechstronność i zdolność do obsługi różnorodnych potrzeb podróżujących.

Szczegółowe statystyki ruchu lotniczego, dostępne są na stronie internetowej lotniska, ale średnia liczba pasażerów w marcu to około 267 osób dziennie, co można porównać do obsługi jednego samolotu dziennie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
anton
3 kwietnia 2024 20:23

Ten artykuł to czysta propaganda a lotnisko to jest zabawką i ambicjonalnym zaspokojoniem lokalnych polityków Koalicji Obywatelskiej a w szczególności Protasa. Tak samo jak te zimne termy!! Co roku województwo dokłada gruba kasędo funkcjonowania tego lotniska. 17,8 mln złotych straty netto w roku 2022!! Do 2022 r. łączna strata netto Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury przekroczyła 124 mln zł. Zobowiązania spółki są na poziomie 73 mln zł – Jak zauważa “GW”, 100 proc. udziałów w spółce kontrolującej lotnisko posiada województwo. Prezesem podmiotu jest Wiktor Wójcik, olsztyński radny Platformy Obywatelskiej. Na koniec 2022 r. port zatrudniał 128 osób, a średnia pensja wynosiła 5051… Czytaj więcej »

Chętny
3 kwietnia 2024 11:05

Zorganizujcie od maja do września loty na południe Europy bez udziału biura podróży to dopiero zobaczycie wzrost….Wszyscy którzy latają z Modlina czy Gdańska polecą z Szyman.

Polecane
Ogłoszenia