22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Niezwykła podróż z misją – Pan Jacek przejedzie Polskę rowerem dla rodziny z Reszla

KętrzynNiezwykła podróż z misją – Pan Jacek przejedzie Polskę rowerem dla rodziny...

W małej miejscowości Sąteczno, w powiecie kętrzyńskim, mieszka człowiek o wielkim sercu i niezwykłej determinacji. Jacek Szwark, bo o nim mowa, postanowił podjąć się niecodziennej wyprawy rowerowej, która ma na celu przejechanie Polski wszerz i wzdłuż. Jego misja nie ogranicza się jedynie do sportowego wyczynu. Pan Jacek pragnie, aby jego podróż stała się okazją do pomocy rodzinie Gołaszewskich z Reszla, która zmaga się z niezwykle trudną sytuacją życiową.

reklama

Trudna walka rodziny Gołaszewskich

Rodzina Gołaszewskich od wielu lat boryka się z chorobą, która rzuciła cień na ich codzienne życie. Neurofibromatoza typu 1, z którą zmagają się niemal wszyscy członkowie rodziny, to genetyczna choroba skutkująca powstawaniem nowotworów w obrębie układu nerwowego. Skomplikowane przypadki medyczne Weroniki, Madzi i Martusi, trzech córek państwa Gołaszewskich, wymagają nieustannej opieki medycznej i kolejnych serii chemioterapii, które niosą ze sobą nadzieję i ogromne obciążenie emocjonalne oraz finansowe.

reklama

Wyprawa na rowerze

Pan Jacek, który sam jest mieszkańcem regionu i zna trudy życia w mniejszej miejscowości, postanowił wykorzystać swoją pasję i determinację, by wspierać tych, którzy znaleźli się w potrzebie. Planuje on rozpocząć swoją wyprawę na początku maja, przemierzając około 2500-3000 kilometrów na rowerze. Cel podróży jest jasny – promocja zbiórki na rzecz rodziny Gołaszewskich oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na ich trudną sytuację.

“Ta rodzina przechodzi piekło na ziemi. Aby promować ich zbiórkę chciałbym wyruszyć w długą podróż rowerową. Abym mógł to zrobić, potrzebowałbym waszej pomocy” – apeluje Jacek Szwark w mediach społecznościowych, wskazując na skomplikowaną logistykę i koszty związane z wyprawą. Jego inicjatywa to nie tylko sportowe wyzwanie, ale przede wszystkim wyraz solidarności z rodziną, dla której każdy dzień to walka o lepsze jutro.

Apel o wsparcie

Sytuacja rodziny Gołaszewskich jest przytłaczająca. Choroby, ciągłe wizyty w szpitalach, diagnozy spadające na nich jak lawina, a do tego życie podzielone między dwa domy – wszystko to sprawia, że ich codzienność jest pełna niepewności i walki. Pomimo trudności, rodzina Gołaszewskich nie traci nadziei. Wierzą w lepsze jutro, w którym będą mogli żyć bez strachu, cieszyć się zdrowiem i wspólnie spędzać czas.

reklama

Misja Jacka Szwarka to dowód na to, że w obliczu wyzwań, solidarność i współczucie mogą stworzyć most do nadziei. Przez swoją podróż, Pan Jacek nie tylko zwraca uwagę na potrzeby jednej rodziny, ale inspiruje innych do działania, przypominając o sile wspólnoty i ludzkiego serca. Każdy, kto chce wspomóc rodzinę Gołaszewskich, może to zrobić, przekazując dowolną kwotę na stronie Fundacji Siepomaga. Link do zbiórki.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane