24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Wojewoda Artur Chojecki podpisał umowy na nowe żłobki

WiadomościWojewoda Artur Chojecki podpisał umowy na nowe żłobki

Dobre wieści dla rodziców i najmłodszych mieszkańców naszego województwa! W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zostały podpisane pierwsze umowy w ramach Programu Maluch+ w nowej formule. To kolejny krok w kierunku poprawy opieki i edukacji dla najmłodszych.

reklama

Umowę na rozbudowę lub budowę nowego żłobka Wojewoda Artur Chojecki podpisał z włodarzami: Olecka, Barczewa, Nidzicy i Szczytna, na łączną kwotę 6 mln 400 tys. zł.

W tych czterech gminach powstanie 156 miejsc. Na ich funkcjonowanie z programu Maluch+ przeznaczone zostaną kolejne środki w kwocie prawie 5 mln zł

reklama

– powiedział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

W nowej edycji programu Maluch + dla województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczono około 138 mln zł. Szacuje się, że dzięki tym pieniądzom uda się stworzyć ponad 2700 miejsc dla maluchów. Nabór wniosków jest prowadzony w trybie ciągłym.

Program Maluch+ to inicjatywa, która ma na celu stworzenie nowych żłobków, dostarczając rodzicom pewność, że ich dzieci otrzymają opiekę na najwyższym poziomie. Dzięki temu programowi nasza społeczność będzie miała pewność, że najmłodsi członkowie mają zapewnione bezpieczeństwo, rozwijają się i uczą w odpowiednich warunkach.

reklama

źródło: UW

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia