24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Niespodzianka w wyścigu o fotel prezydenta Olsztyna? Oto lider w najnowszej sondzie!

OlsztynNiespodzianka w wyścigu o fotel prezydenta Olsztyna? Oto lider w najnowszej sondzie!

W najnowszej sondzie przeprowadzonej przez redakcję TKO na tydzień przed wyborami prezydenckimi w Olsztynie mieszkańcy miasta wyrazili swoje preferencje, stawiając na czele listy Grzegorza Smolińskiego. Wynik ten, pokazując zmiany w preferencjach wyborców, może być zaskoczeniem dla wielu obserwatorów sceny politycznej. Sonda zakończyła się 31 marca o północy.

reklama

Na drugim miejscu uplasował się były prezydent miasta Czesław Małkowski, który mimo kontrowersji wokół swojej osoby, nadal się cieszy dużym poparciem. Podium zamyka Monika Rogińska reprezentująca nową siłę na politycznej mapie Olsztyna, co może świadczyć o chęci mieszkańców miasta do odświeżenia lokalnej sceny politycznej.

Pozostała czwórka kandydatów, mimo że nie znalazła się na podium, niesie za sobą wiele zaskoczeń. Kandydaci tacy jak Mirosław Arczak, Bartosz Grucela, Marcin Rafał Możdżonek i Robert Jan Szewczyk choć znajdują się dalej w rankingu, to ich wyniki mogą wpłynąć na końcowy układ sił w Radzie Miasta. Ich różnorodne programy wyborcze i szerokie spektrum polityczne odzwierciedlają złożoność oczekiwań mieszkańców Olsztyna.

reklama

Już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, mieszkańcy Olsztyna będą wybierać prezydenta miasta spośród siedmiu kandydatów reprezentujących różne poglądy polityczne i społeczne. Każdy z nich wnosi do wyborczej rywalizacji unikalne doświadczenie i wizję rozwoju Olsztyna: od ekologii, przez obronę praw człowieka, poprawę infrastruktury, po wsparcie dla lokalnej przedsiębiorczości.

Sonda TKO ujawnia zatem nie tylko aktualne preferencje wyborcze mieszkańców, ale także zwraca uwagę na znaczenie dialogu i współpracy między kandydatami a społecznością lokalną. Wyniki te, choć zaskakujące dla niektórych, mogą być sygnałem zmian, na które mieszkańcy Olsztyna czekają. Z całą pewnością tegoroczne wybory prezydenckie w Olsztynie będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłości miasta.

reklama

Oto wyniki sondy przeprowadzonej przez TKO wśród mieszkańców Olsztyna na temat ich preferencji wyborczych przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 7 kwietnia. W głosowaniu wzięło udział 5211 osób:

 • Grzegorz Smoliński: 18% (918 głosów),
 • Czesław Jerzy Małkowski: 17% (907 głosów),
 • Monika Rogińska-Stanulewicz: 16% (815 głosów),
 • Robert Szewczyk: 15% (779 głosów),
 • Marcin Możdżonek: 14% (731 głosów),
 • Mirosław Arczak: 11% (593 głosów),
 • Bartosz Grucela: 9% (468 głosów).

Wyniki te pokazują, że wyścig o fotel prezydenta Olsztyna jest bardzo wyrównany, a różnice między czołowymi kandydatami są minimalne. Grzegorz Smoliński prowadzi z niewielką przewagą nad Czesławem Jerzym Małkowskim i Moniką Rogińską-Stanulewicz. Każdy z kandydatów ma szansę przekonać do siebie jeszcze niezdecydowanych wyborców w ostatnich dniach kampanii.

[poll id=”4″]

Kim jest Grzegorz Smoliński?

Grzegorz Smoliński jest kandydatem na prezydenta Olsztyna, z bogatym doświadczeniem w pracy samorządowej i zarządzaniu. Posiada tytuł magistra historii, pracował jako audytor wewnętrzny, menedżer sportu, mediator do spraw przestępczości nieletnich, a jego kariera zawodowa obejmowała pozycje w Urzędzie Miasta Olsztyna, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim, a także w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pełni funkcję dyrektora generalnego oddziału Energa-Operator w Olsztynie, gdzie zarządza zespołem 847 pracowników. W latach 2006-2018 był radnym miasta Olsztyna, w tym od 2010 do 2018 roku wiceprzewodniczącym rady miasta. Za swoje zasługi otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości​.

Lista kandydatów startujących w wyborach na prezydenta Olsztyna, uporządkowana alfabetycznie:

 1. Mirosław Arczak – Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Olsztyn,
 2. Bartosz Grucela – KKW Lewica,
 3. Czesław Jerzy Małkowski– Komitet Wyborczy Wyborców Czesława Jerzego Małkowskiego,
 4. Marcin Rafał Możdżonek – Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Możdżonka – Lepszy Olsztyn,
 5. Monika Joanna Rogińska-Stanulewicz – Komitet Wyborczy Wyborców Trzecia Droga Olsztyn,
 6. Grzegorz Paweł Smoliński – KW Prawo i Sprawiedliwość,
 7. Robert Jan Szewczyk – KKW Koalicja Obywatelska.
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

63 KOMENTARZY

63 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przedsiębiorca
1 kwietnia 2024 07:57

Precz z pisowcami najwięksi złodzieje… załatwili nas w covid ledwo udało się biznes wyciągnąć… bandyci! Pnie Czesławie chylę czoła i z cała rodzina, wszystkimi jakich znamy tylko na Pana. W Panu ratunek!!!

Antoni Kowalski
1 kwietnia 2024 08:38

Czesław jedyny uczciwy, wiarygodny. Wiemy którzy go wrobili, zniszczyli. Był za mocny i nie chciał dać im parówki a oni to parówkowi skrytozercy. Zboczency kto to widział takie zabawy

Polecane
Ogłoszenia