6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024

Magiczny Dzień Dziecka – Galeria Warmińska zamieni się w Hogwart!

Z okazji Dnia Dziecka Galeria Warmińska zamieni się w Szkołę Magii i Iluzji, w której wiadomo co będzie się działo: warzenie eliksirów, czarowanie, latanie na miotłach….

W tym roku Dzień Dziecka będzie magiczny i to w dosłownym znaczeniu. „Specjalnie dla dzieci z okazji ich święta otwieramy w Galerii Warmińskiej magiczną wystawę Harre’go Pottera” – mówi dyrektor galerii Michał Tur i dodaje, że ponieważ sowy doniosły mu, że bardzo wiele dzieci z Olsztyna i okolic jest magicznych to zaczarowany zamek otworzy swe podwoje już 30 maja i będzie czynny do 3 czerwca od godz. 12 do godz. 18. „Mugole też mogą do naszego Hogwartu przyjść, może akurat na lekcji iluzji albo eliksirów odkryją w sobie magiczną moc” – dodaje dyrektor Tur.

Aby dostać się na magiczną lekcję, każde dziecko będzie musiało najpierw własnoręcznie zrobić, pod okiem i z instrukcjami magicznego opiekuna, pająka. Dzieci, którym uda się wykonać pająka będą mogły wejść do magicznego świata, a znakiem tego będzie przydzielenie im czarodziejskich szat (oczywiście takich, jakie nosili uczniowie w Hogwarcie). Każde dziecko otrzyma także różdżkę, bo bez tego na magicznej lekcji ani rusz.

Pierwsza będzie lekcja eliksirów. Zaplanowano ją w klasie przypominającej wystrojem pomieszczenie, w którym z uczniami pracował niezapomniany Severus Snape. Nauczyciel eliksirów uwarzy uczniom magiczny napój, dzięki któremu przeniosą się na Ulicę Pokątną. (Dla mugoli drobne wyjaśnienie: ta ulica będzie makietą magicznej ulicy wykonaną na podstawie ilustracji Jima Kaya). Na Pokątnej dzieci będą mogły robić zdjęcia z innymi magicznymi postaciami.
Na zakończenie przygody w magicznym świecie każdy młody czarodziej otrzyma magiczny tatuaż.

Każdy, kto w czasie działania Hogwartu w Galerii Warmińskiej zrobi zakupy za min. 100 zł i z paragonem podejdzie do magicznego punktu zyska kolejne wyzwanie – magiczne pytanie. Jeśli na nie odpowie może w nagrodę otrzymać książkę o Potterze. “Każdego dnia do wygrania będzie 20 książek” – dodaje Tur.

Prawda, że taki Dzień Dziecka to sama najlepsza magia? Przybywajcie zatem rodzinami, klasami i grupami przedszkolnymi. Zapisy na zajęcia zorganizowane w Galerii Warmińskiej pod nr telefonu 734 476 036.

Magiczny Dzień Dziecka - Galeria Warmińska zamieni się w Hogwart! Artykuł sponsorowany, Olsztyn, Wiadomości