22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Policjanci pomagają przy awarii, a kierowca z podwójnym zakazem

EłkPolicjanci pomagają przy awarii, a kierowca z podwójnym zakazem

Czasami zdarza się, że rutynowa interwencja policji przybiera zupełnie niespodziewany obrót, prowadząc do odkrycia przestępstwa. W Ełku policjanci przyszli z pomocą kierowcy, którego pojazd uległ awarii na skrzyżowaniu, nie spodziewając się, że ta sytuacja szybko zmieni swój charakter. Mężczyzna, któremu postanowili pomóc, okazał się osobą, która nie powinna była w ogóle siadać za kierownicą.

reklama

W środę, 28 marca 2024 roku, patrol drogówki w Ełku natknął się na samochód osobowy zatrzymany na środku skrzyżowania. Początkowo wydawało się, że jest to zwykła awaria pojazdu. Policjanci zdecydowali się pomóc kierowcy, który nie był w stanie samodzielnie zjechać z drogi, i zepchnęli pojazd w bezpieczne miejsce.

Jednakże, podczas rutynowego sprawdzania danych kierującego, wyszło na jaw, że 37-letni mężczyzna nie powinien był znajdować się za kierownicą. Posiadał on bowiem aż dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, wydane za jazdę bez uprawnień. To, co miało być zwykłą pomocą w awarii, szybko przerodziło się w ujawnienie poważnego naruszenia prawa.

reklama

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi surowa kara. Mężczyzna teraz musi liczyć się z możliwością od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. To przypomnienie, że ignorowanie decyzji sądowych i lekceważenie obowiązujących zakazów może mieć poważne konsekwencje prawne.

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ruchacze.pl
1 kwietnia 2024 08:57

Nielegalne zatrzymanie! Nie dzwonił, nie prosił, nie mieli podstawy faktycznej i prawnej do pomocy ani legitymowania. Każdy sąd obali

Polecane
Ogłoszenia