4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Nietrzeźwy kierowca z dożywotnim zakazem znów za kółkiem

NidzicaNietrzeźwy kierowca z dożywotnim zakazem znów za kółkiem

29-letni mieszkaniec gm. Janowiec Kościelny, mając w organizmie ponad 4 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, spowodował kolizję drogową.

reklama

Nietrzeźwy za kółkiem

Do zdarzenia doszło w czwartek, 21 marca 2024 roku, w miejscowości Szczepkowo – Giewarty. Policjanci z nidzickiej jednostki otrzymali zgłoszenie o potencjalnie nietrzeźwym kierowcy, który miał spowodować kolizję drogową. Na miejscu zastali pojazd marki VW w przydrożnym rowie oraz dwóch mężczyzn, z których każdy był pod wpływem alkoholu. Młodszy z nich, 29-latek z gm. Janowiec Kościelny, miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie, a jego starszy towarzysz – 3 promile. Obaj zaprzeczyli, jakoby którykolwiek z nich kierował pojazdem, co skłoniło policjantów do zatrzymania ich w celu wyjaśnienia okoliczności.

W toku dalszych czynności okazało się, że właścicielem pojazdu i osobą kierującą w momencie zdarzenia był właśnie 29-latek. Co więcej, mężczyzna ten miał na swoim koncie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – zakaz, który zignorował, decydując się na jazdę w stanie silnego upojenia alkoholowego.

reklama

Konsekwencje naruszenia prawa

Za swoje działania 29-latek wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu oraz spowodowanie kolizji drogowej. Dodatkowo, na mocy obowiązujących od niedawna przepisów, jego pojazd zostanie przejęty przez Skarb Państwa po uprawomocnieniu się wyroku.

źródło: KPP Nidzica

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tony Montana
31 marca 2024 15:24

10lat więzienia, obowiązkowe leczenie na jego koszt, rekrutacja auta, dożywotni zakaz prowadzenia aut, 50tys kary dla rodziny za patologiczne wychowanie, amputacja penisa i wysłanie na Syberię śmiecia

Anonimowo
31 marca 2024 20:29

Historyczny portal to było 10 dni temu!!!!!!!!!!

Polecane
Ogłoszenia