5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Odkrycia i triumfy lokalnych sportowców – relacja z Gali Sportu 2024 na Warmii i Mazurach

WiadomościOdkrycia i triumfy lokalnych sportowców – relacja z Gali Sportu 2024 na...

Gala Sportu 2024 została zorganizowana przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego w celu uhonorowania najlepszych sportowców, trenerów oraz osób zaangażowanych w rozwój sportu w regionie. Wydarzenie to jest szczególnym momentem, podczas którego zawodnicy, trenerzy, działacze i samorządowcy mogą wspólnie podsumować swoje osiągnięcia i podziękować za trud i wysiłek włożony w minionych miesiącach.

reklama

Marcin Kuchciński, marszałek województwa, w przemówieniu podkreślił znaczenie wytrwałości i determinacji, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w sporcie. Zaznaczył także, że region oferuje doskonałe warunki do treningu i umożliwia osiąganie sukcesów na wysokim, w tym olimpijskim poziomie. Jego słowa były wyrazem podziękowania skierowanego do trenerów i działaczy, którzy odgrywają kluczową rolę w rozwoju talentów sportowych. Zapowiedział również, że samorząd zawsze będzie wspierał młodzież oraz inwestował w sportową infrastrukturę.

Podczas Gali wręczono również Odznaki Honorowe Zasłużony dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jednym z odznaczonych był Adam Seroczyński, wybitny kajakarz i brązowy medalista olimpijski, który ma w swoim dorobku liczne sukcesy krajowe i międzynarodowe.

reklama

W trakcie uroczystości wyróżniono laureatów w trzech specjalnych kategoriach:
– Sportowym odkryciem roku został Piotr Woźniak, zawodnik Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Kormoran Olsztyn, złoty medalista mistrzostw Europy juniorów w pływaniu długodystansowym, reprezentant Polski na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.
– Trenerem roku sportu młodzieżowego został Tadeusz Biryło, który prowadzi m.in. Natalię Kuczewską – brązową medalistkę młodzieżowych mistrzostw Europy w boksie.
– Sportowcem roku został Maciej Kowalewicz z Towarzystwa Sportowego Gwardia Olsztyn, reprezentant Polski w strzelectwie, złoty i srebrny medalista mistrzostwach świata oraz wicemistrz Polski.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia