22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Trzy kąpieliska w Olsztynie gotowe na przyjęcie plażowiczów w 2024 roku

OlsztynTrzy kąpieliska w Olsztynie gotowe na przyjęcie plażowiczów w 2024 roku

W środę, 27 marca, radni Rady Miasta Olsztyna zgodnie przyjęli projekt uchwały dotyczący wykazu kąpielisk na sezon wakacyjny 2024. Wśród miejsc wybranych do urządzenia kąpielisk znalazły się trzy popularne plaże, które w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.

reklama

Kąpieliska miejskie w Olsztynie

Organizatorem kąpielisk w Olsztynie jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, który przedstawił wykaz trzech lokalizacji przewidzianych do kąpieli pod nadzorem ratowników: kąpielisko nr 1 i 2 na Plaży Miejskiej przy ulicy Kapitańskiej 23 nad jeziorem Ukiel i kąpielisko Skanda przy ulicy Plażowej 3 nad jeziorem Skanda.

W trakcie sesji Rady Miasta dyrektorka Wydziału Środowiska Ewa Łukasik-Błażejewicz podkreśliła, że projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię sanepidu, Wód Polskich oraz Inspekcji Ochrony Środowiska. Decyzja radnych o przyjęciu wykazu nie budziła zastrzeżeń.

reklama

Plaża Miejska nad Ukielem – centrum letnich rozrywek

Plaża Miejska nad jeziorem Ukiel oferuje liczne atrakcje dla wypoczywających. Można tam skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, wynająć motorówkę ze sternikiem, skorzystać z wodnego parku zabaw oraz sportowych obiektów, takich jak boiska do siatkówki plażowej i koszykówki. Są tam również miejsca, gdzie można coś zjeść.

Plaża nad Skandą

Nad jeziorem Skanda, dzięki wsparciu finansowemu z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, plażowicze mają do dyspozycji między innymi 25-metrowy pływający pomost, wiatę z grillem oraz boisko do siatkówki plażowej wyposażone w trybuny dla kibiców.

Sezon wakacyjny w Olsztynie zapowiada się zatem atrakcyjnie dla miłośników wodnych i plażowych rozrywek, a przygotowane miejsca do kąpieli zapewnią bezpieczeństwo i odpowiednią infrastrukturę dla wszystkich odwiedzających.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia