22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Pożar dwóch samochodów ciężarowych na ulicy Towarowej w Olsztynie

OlsztynPożar dwóch samochodów ciężarowych na ulicy Towarowej w Olsztynie

25 marca, na ulicy Towarowej w Olsztynie, doszło do groźnego pożaru ciągników siodłowych. Zdarzenie to zakończyło zmianę służbową strażaków, którzy z determinacją przystąpili do walki z żywiołem. Na miejsce szybko dotarły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 (JRG 2) w Olsztynie, gdzie natknęły się na rozwinięty ogień, który zagrażał dalszemu rozprzestrzenianiu się na naczepy.

reklama

Strażacy bez wahania przystąpili do działania, podając trzy prądy wody bezpośrednio na źródło pożaru. Ich celem było szybkie ugaszenie ognia i zapobieżenie jego dalszemu rozprzestrzenianiu. W akcji brało udział łącznie 5 zastępów z różnych jednostek: JRG 1 i JRG 2 z Olsztyna, które wspólnie stawiły czoła wyzwaniu. Dzięki ich profesjonalizmowi i koordynacji możliwe było opanowanie sytuacji.

W działaniach uczestniczyło 19 ratowników, co świadczy o skali i powadze sytuacji. Ich współpraca i doświadczenie były kluczowe w efektywnym zarządzaniu kryzysowym. Dzięki zgranemu zespołowi oraz wykorzystaniu dostępnych środków i technik udało się zminimalizować szkody i zagrożenia.

reklama

źródło: KM PSP Olsztyn, fot. KM PSP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
27 marca 2024 11:47

Czy autor artykułu rozumie co napisał? “…gdzie natknęły się na rozwinięty ogień, który zagrażał dalszemu rozprzestrzenianiu się na naczepy.” Straż jechała do pożaru i całkiem przypadkiem natknęła się na rozwinięty ogień? Chyba go tam zastała, a nie natknęła i ogień chyba zagrażał rozprzestrzeniaNIEM się na naczepy.
“Ich celem było szybkie ugaszenie ognia i zapobieżenie jego dalszemu rozprzestrzenianiu.”
Wszyscy spodziewali się, że strażacy będą podtrzymywać ogień, a oni wzięli i zaczęli gasić. Oczy krwawią czytając ten dreszczowiec.

Polecane