24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Oskarżony o spowodowanie tragicznego wypadku na jeziorze Tałty odwołuje się od wyroku

OlsztynOskarżony o spowodowanie tragicznego wypadku na jeziorze Tałty odwołuje się od wyroku

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył na 22 kwietnia 2024 roku termin rozprawy odwoławczej w sprawie Piotra O. oskarżonego o spowodowanie tragicznego wypadku na jeziorze Tałty, w wyniku którego życie straciło dziecko. Apelację wnieśli obrońcy oskarżonego.

reklama

Zdarzenie, które jest przedmiotem procesu, miało miejsce 18 czerwca 2022 roku w Starych Sadach nad jeziorem Tałty. Z ustaleń prokuratury wynika, że Piotr O. kierował wypożyczoną łodzią motorową bez odpowiednich uprawnień, co w rezultacie doprowadziło do wypadku. Podczas rejsu z udziałem 7 osób, w tym 3 dzieci, doszło do niepoprawnego manewru wykonanego przez oskarżonego, co spowodowało ustawienie łodzi bokiem do nadchodzącej fali. To z kolei skutkowało utratą stabilności jednostki i jej wywrócenie się. W wyniku tego zajścia wszyscy pasażerowie wpadli do wody i choć większość osób została uratowana, jedna z dziewczynek zmarła. Śledztwo wykazało również, że uczestnicy rejsu nie mieli założonych kamizelek ratunkowych lub innych środków bezpieczeństwa.

Proces przed sądem pierwszej instancji, którym był Sąd Rejonowy w Mrągowie, odbył się 29 grudnia 2023 roku. Wówczas Piotr O. został uznany winnym stawianych mu zarzutów i skazany na karę 4 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo otrzymał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres 15 lat oraz nakaz wypłaty zadośćuczynienia rodzicom zmarłej dziewczynki w kwocie po 20 tysięcy złotych dla każdego z nich.

reklama

Równocześnie 9 maja 2024 roku rozpocznie się osobny proces przed Sądem Rejonowym w Giżycku. Na ławie oskarżonych zasiądzie Grzegorz G. oskarżony o wypożyczenie niesprawnego sprzętu wodnego.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia