24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Tabletka „dzień po” i in vitro z budżetu. Rafał Trzaskowski w Olsztynie

OlsztynTabletka „dzień po” i in vitro z budżetu. Rafał Trzaskowski w Olsztynie

W Olsztynie odbyła się Konwencja Regionalna Platformy Obywatelskiej w ramach Koalicji Obywatelskiej, która zgromadziła kandydatów do nadchodzących wyborów samorządowych oraz czołowych polityków tej formacji, w tym prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz ministra zdrowia Izabelę Leszczynę. Spotkanie było okazją do podkreślenia znaczenia samorządów w procesie rozwiązywania bieżących problemów Polaków, zwłaszcza w kontekście ograniczeń wprowadzonych przez partię PiS.

reklama

Priorytety i zapowiedzi zmian

Rafał Trzaskowski w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na konieczność zajęcia się fundamentalnymi sprawami takimi jak wolność mediów, niezależność prokuratury oraz sądownictwa, podkreślając jednocześnie, że Polacy oczekują działań zmierzających do rozwiązywania ich codziennych problemów, w czym ważną rolę odgrywają samorządy.

reklama

Minister zdrowia Izabela Leszczyna zapowiada

Z kolei minister zdrowia Izabela Leszczyna zapowiedziała szereg zmian w systemie opieki zdrowotnej, w tym dostępność tabletki „dzień po” w aptekach od 1 maja, bez względu na to, czy prezydent podpisze nowelizację ustawy. Minister podkreśliła również, że od 1 czerwca procedury in vitro będą finansowane z budżetu państwa dla osób po terapii onkologicznej, zainteresowanych posiadaniem dzieci w przyszłości. Dodatkowo, zapowiedziała wprowadzenie standardu znieczulenia okołoporodowego od 1 maja, bezpłatnych i dostępnych badań prenatalnych oraz uruchomienie całodobowego telefonu zaufania dla młodzieży z dostępem do psychologa, psychiatry i prawnika.

Samorządy w centrum uwagi

Robert Szewczyk, kandydat na prezydenta Olsztyna z ramienia Koalicji Obywatelskiej, podkreślił, że samorządy staną przed szansą na uczciwe i transparentne pozyskiwanie środków na rozwój lokalnych społeczności. Zapowiedział skupienie się na inwestycjach zwiększających komfort życia mieszkańców i dynamizacji miasta.

Konwencja była ważnym momentem przed wyborami samorządowymi 7 kwietnia, i stanowiła okazję do przedstawienia planów oraz zaangażowania Koalicji Obywatelskiej w rozwój samorządów.

Tabletka „dzień po” i in vitro z budżetu. Rafał Trzaskowski w Olsztynie polityka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
fot. Rafał Trzaskowski/Facebook
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jacek
25 marca 2024 11:40

Trzaskowski i Platforma Obywatelska….. i dlatego Szewczyk nie dostanie mojego głosu i mojej rodziny

KOalicja rudych oszustów
25 marca 2024 20:33

Wolność mediów według bandy rudego i wytrzaskanego objawia się wyrzucaniem dziennikarzy i przejęciem siłą TVP

Polecane
Ogłoszenia