24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Wielkanocne spotkanie dla samotnych w Olsztynie

OlsztynWielkanocne spotkanie dla samotnych w Olsztynie

W Olsztynie, dzięki inicjatywie Fundacji Wolne Miejsce, osoby doświadczające samotności będą miały okazję spędzić Wielkanoc w towarzystwie innych. Akcja „Wielkanoc dla Ciebie, Wielkanoc dla Samotnych” to projekt, który ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu i samotności, szczególnie odczuwalnej w okresie świątecznym. Spotkanie Wielkanocne zaplanowano na 31 marca o godzinie 12.00 w Kuźni Społecznej przy ulicy Kotańskiego 1.

reklama

Wspólnota ponad podziałami

Badania przeprowadzone w 2022 roku pokazują, że ponad połowa polskiego społeczeństwa (53%) doświadcza samotności. Problem ten nie dotyczy tylko osób starszych czy ubogich, ale jest znacznie szerszy. Fundacja Wolne Miejsce od lat stara się odpowiadać na te potrzeby, organizując różnego rodzaju inicjatywy. „Wielkanoc dla Ciebie, Wielkanoc dla Samotnych” jest jednym z takich działań, które mają na celu pokazanie, że nikt nie musi być sam, szczególnie w tak ważne dni jak święta Wielkanocne.

Jak dołączyć?

Osoby, które chciałyby spędzić Wielkanoc w gronie innych mieszkańców Olsztyna, mogą zapisać się na wydarzenie, dzwoniąc pod numer 783-204-144. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do grona wolontariuszy i pomóc w organizacji spotkania, może zgłosić swoją chęć pod numerem 505-683-787. Tak samo, pod tym numerem można zgłosić chęć wsparcia finansowego fundacji i tym samym przyczynić się do realizacji jej misji.

reklama

Wielkanocna solidarność

Wydarzenie jest współorganizowane przez Bank Żywności w Olsztynie oraz Zespół Szkół Ekonomicznych, co pokazuje, że inicjatywa cieszy się wsparciem lokalnej społeczności. Honorowy Patronat Prezydenta miasta Olsztyn, Piotra Grzymowicza, nadaje wydarzeniu dodatkowego prestiżu i podkreśla jego znaczenie dla mieszkańców miasta.

Spotkanie „Wielkanoc dla Ciebie, Wielkanoc dla Samotnych” to nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale również do zbudowania poczucia wspólnoty i zrozumienia między ludźmi. W tych trudnych czasach inicjatywy takie jak ta przypominają nam o sile empatii i solidarności.

Wielkanocne spotkanie dla samotnych w Olsztynie społeczeństwo Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiadomość z pułtuska
22 marca 2024 13:56

Rudy nie tylko samotnych skutecznie wykończy, rolników z rodzinami dziennikarzy, sędziów, prawników, normalne rodziny zostaną tylko dewianci w zasadzie wszystkich poza rządową bandą która nas oszukuje i okrada na razie w cenach żywności paliw i w perspektywie z pseudo ekologii. Czyli sto oszustw na sto dni.

Polecane
Ogłoszenia