24 C
Olsztyn
czwartek, 2 maja, 2024
reklama

Od pisanki do marzanki. Folklorystyczne świętowanie w parku etnograficznym

WęgorzewoOd pisanki do marzanki. Folklorystyczne świętowanie w parku etnograficznym

W sielankowych zakątkach Parku Etnograficznego nad urokliwą Węgorapą Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie otworzy swoje progi dla miłośników tradycji i regionalnego rękodzieła. Już w sobotę, 23 marca 2024 roku, od godziny 10:00 zacznie się 45. edycja „Święta Wiosny”, podczas której odwiedzający będą mieli okazję zanurzyć się w folklorystyczną atmosferę tego pełnego barw wydarzenia.

reklama

Warsztaty tradycji wielkanocnych

Bogata oferta sprzedaży rękodzieł sztuki ludowej przyciągnie na pewno wiele osób chcących ozdobić swoje domy przed nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, aby nabyć unikatowe dzieła takie jak tradycyjne pisanki, kolorowe palmy wielkanocne, ceramiczne i plecione cuda, a także drewniane zabawki.

Organizatorzy przygotowali również szereg warsztatów, w tym malowanie jajek tradycyjnymi metodami oraz tworzenie palm wielkanocnych, co na pewno dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń dorosłym i dzieciom. W południe zaś nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy Gaik i najładniejszą Marzankę.

reklama

Wystawa “Zielganoc w mazurskiej chacie

Jednym z kluczowych punktów wydarzenia będzie wystawa pt. „Zielganoc w mazurskiej chacie”, której tematyka skupi się wokół zwyczajów wielkanocnych charakterystycznych dla regionu mazurskiego. Dzięki takim inicjatywom zapomniana historia oraz tradycje powracają, by ponownie zyskać na znaczeniu w świadomości społecznej.

Wiosenne folklorowe świętowanie w Węgorzewie

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie to instytucja kulturalna, której działalność jest bezpośrednim odzwierciedleniem zaangażowania samorządu województwa warmińsko-mazurskiego w promowanie i zachowywanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. „Święto Wiosny” to tylko jedno z wielu wydarzeń, które pozwala szerzej odkrywać bogactwo i różnorodność kultury ludowej.

Zainteresowani, którzy pragną spędzić ten dzień w otoczeniu folkloru i zapierającej dech przyrody, powinni zarezerwować datę 23 marca, by wspólnie celebrować nadejście wiosny w barwach regionu warmińsko-mazurskiego.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia