reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Warmia i Mazury krainą kultury? [GALERIA]

Galerie stare z KOWarmia i Mazury krainą kultury?

-Nie będziemy potęgą gospodarczą, ale możemy wyróżniać się na tle kraju kulturą – Jacek Protas nagrodził artystów z Warmii i Mazur. W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyła się wojewódzka inauguracja roku kulturalnego 2013/2014. Gospodarzem spotkania był Marszałek Województwa Jacek Protas.

Filharmonia Warmińsko-Mazurska gościła zasłużonych regionowi artystów

-Nie będziemy potęgą gospodarczą, ale możemy wyróżniać się na tle kraju kulturą – Jacek Protas nagrodził artystów z Warmii i Mazur.

reklama

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyła się wojewódzka inauguracja roku kulturalnego 2013/2014. Gospodarzem spotkania był Marszałek Województwa Jacek Protas. Podczas przywitania zgromadzonych na sali ludzi kultury, podkreślił rangę wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu – wizyty Krzysztofa Pendereckiego i powrotu Teatru im. Stefana Jaracza do zrewitalizowanej siedziby. Władze wojewódzkie kładą duży nacisk na dofinansowanie rozwoju  infrastruktury kulturalnej w naszym regionie:

– Nie będziemy potęgą gospodarczą, ale możemy wyróżniać się na tle kraju kulturą – powiedział marszałek.

W trakcie inauguracji wyróżniono ludzi kultury z całego województwa. Nie mogło zabraknąć nagrody dla dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Janusza Kijowskiego, który otrzymał wyróżnienie za zasługi wobec kultury Warmii i Mazur. Państwowymi odznaczeniami uhonorowano również prof. Janusza Małłka, Waldemara Cichonia, Hannę Różewicz-Książkiewicz, Fundację Borussia, Elżbietę Lenkiewicz i wielu innych. Za oprawę muzyczną odpowiadała Orkiestra Salonowa pod batutą Janusza Dondalskiego.

reklama

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Fenomen cyfrowej tradycji. Dlaczego po latach wciąż chętnie wracamy do komputerowej klasyki?

Współczesny internet i rynki technologiczne rozwijają się w zawrotnym tempie.

Spodnie medyczne Medhoodie dla kobiet pracujących w szybkim tempie

Czy spodnie medyczne nadają się do wielogodzinnej pracy?

Sezon grillowy w pełni. Intermarché Olsztyn ma wszystko, czego trzeba

Planujesz grilla? Tutaj znajdziesz wszystko co potrzebne.

Kaniula dermatologiczna – dlaczego zyskuje coraz większą popularność w medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija, oferując coraz bardziej precyzyjne i komfortowe rozwiązania dla specjalistów oraz pacjentów.

Szafa do sypialni vs szafa do przedpokoju – czym się różnią i jak wybrać

Jak wybrać szafę do przedpokoju, aby stała się ona efektywnym centrum logistycznym dla całej rodziny i gości?

Pyłki drzew i kurz – jak dbać o wycieraczki samochodowe w maju?

Maj to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, ale dla kierowców oznacza to także nowe wyzwania.

Funkcjonalne kabiny prysznicowe – przegląd najpopularniejszych modeli i kształtów

Łazienka w 2026 roku przestała być jedynie pomieszczeniem sanitarnym.

System rejestracji recepcji – nowoczesna obsługa gości i bezpieczeństwo firmy

System rejestracji recepcji – cyfrowa recepcja dla nowoczesnych firm.

Łagodne rodzicielstwo i wsparcie intymności dla rozwijających się rodzin

Łagodne rodzicielstwo to styl wychowania, który obejmuje zrozumienie, świadomość i pełną szacunku komunikację z dziećmi.

Zmiany w komunikacji miejskiej podczas Kortowiady 2026

Warto być przygotowanym, dlatego sprawdź zmiany w organizacji ruchu i rozkład jazdy autobusów.

Inwestycja na lata: Sprawdź najmodniejsze torebki w 2026 roku

Nadchodzący sezon w świecie mody stawia na trwałość i rzemieślniczą precyzję.

Namioty plenerowe jako nowoczesne rozwiązanie dla eventów, handlu i promocji marki

Organizacja wydarzeń w przestrzeni otwartej wymaga dziś rozwiązań, które łączą mobilność, bezpieczeństwo i estetykę.

Strona internetowa dla firmy w 2026 roku — dlaczego to już nie opcja, a konieczność?

Jeszcze kilka lat temu własna strona internetowa była dodatkiem.
reklama
reklama