fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Warmia i Mazury krainą kultury? [GALERIA]

GalerieWarmia i Mazury krainą kultury?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Filharmonia Warmińsko-Mazurska gościła zasłużonych regionowi artystów

-Nie będziemy potęgą gospodarczą, ale możemy wyróżniać się na tle kraju kulturą – Jacek Protas nagrodził artystów z Warmii i Mazur.

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyła się wojewódzka inauguracja roku kulturalnego 2013/2014. Gospodarzem spotkania był Marszałek Województwa Jacek Protas. Podczas przywitania zgromadzonych na sali ludzi kultury, podkreślił rangę wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu – wizyty Krzysztofa Pendereckiego i powrotu Teatru im. Stefana Jaracza do zrewitalizowanej siedziby. Władze wojewódzkie kładą duży nacisk na dofinansowanie rozwoju  infrastruktury kulturalnej w naszym regionie:

– Nie będziemy potęgą gospodarczą, ale możemy wyróżniać się na tle kraju kulturą – powiedział marszałek.

W trakcie inauguracji wyróżniono ludzi kultury z całego województwa. Nie mogło zabraknąć nagrody dla dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Janusza Kijowskiego, który otrzymał wyróżnienie za zasługi wobec kultury Warmii i Mazur. Państwowymi odznaczeniami uhonorowano również prof. Janusza Małłka, Waldemara Cichonia, Hannę Różewicz-Książkiewicz, Fundację Borussia, Elżbietę Lenkiewicz i wielu innych. Za oprawę muzyczną odpowiadała Orkiestra Salonowa pod batutą Janusza Dondalskiego.

Poseł Iwona Arent: odwołany został zarząd miejski PiS w Olsztynie

Warmia i Mazury krainą kultury? [GALERIA] kultura Galerie, Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze