22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Rekordzista z 4 promilami. Tak wyglądał weekend na drogach regionu

OlsztynRekordzista z 4 promilami. Tak wyglądał weekend na drogach regionu

Policja podsumowała miniony weekend (16-17 marca) na drogach miasta i powiatu. Mimo że nie doszło do żadnych wypadków drogowych, funkcjonariusze mieli pełne ręce roboty. W ciągu 2 dni odnotowano 28 kolizji i zatrzymano aż 6 pijanych kierowców.

reklama

Pijany rowerzysta

W sobotni poranek policjanci z komisariatu w Olsztynku zatrzymali do kontroli 55-letniego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie, co skutkowało mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Obywatelskie zatrzymanie

Tego samego dnia po południu w Jezioranach doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Świadek zdarzenia miał podejrzenia co do stanu trzeźwości mężczyzny za kierownicą forda i odebrał mu kluczyki, co uniemożliwiło kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce została wezwana policja. Badanie 38-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że prowadził bez prawa jazdy, a auto nie należało do niego.

reklama

Rekordzista z 4 promilami

Weekendowy rekordzista, 36-latek, został zatrzymany w niedzielę nad ranem po zgłoszeniu na policję o bmw leżącym w rowie. W środku pojazdu zastano mężczyznę śpiącego za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu. Policja na razie nie podjęła decyzji o zatrzymaniu pojazdu. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności zdarzenia.

Niedzielne zatrzymania pijanych

Tej samej niedzieli policjanci zatrzymali 47-latka kierującego volkswagenem w Nowej Wsi. Po przeprowadzonym teście alkomatem wynik wykazał blisko 1,5 promila alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy i zostanie pociągnięty do odpowiedzialności sądowej.

Ostatnie zatrzymanie miało miejsce wieczorem, gdy policjanci zostali poinformowani o potencjalnie pijanym kierowcy poruszającym w niebezpieczny sposób po olsztyńskim Zatorzu. Mitsubishi prowadzone było przez 34-latka, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony przez policję.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kierowca zawodowy
20 marca 2024 22:06

Na kaca spacer a najlepiej taksówka.Szkoda stracić prawko za kilkadziesiąt złotych .

Polecane