22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Pożar pod Olsztynem u znanego przewoźnika autokarowego

OlsztynPożar pod Olsztynem u znanego przewoźnika autokarowego

Wczesnym rankiem, 19 marca 2024 roku, w Kaplitynach, miejscowości położonej między Olsztynem a Barczewem, wybuchł pożar w jednej z hal przewoźnika autobusowego. Zdarzenie, które mogło przerodzić się w katastrofę, zostało szybko opanowane dzięki profesjonalizmowi i odwadze pracowników oraz zespołów straży pożarnej.

reklama

Pożar, który wybuchł o godzinie 8:18, został zgłoszony przez pracowników obiektu, którzy zauważyli dym unoszący się z jednego z pomieszczeń. Dzięki ich szybkiej reakcji i umiejętnemu użyciu gaśnic proszkowych ogień został ograniczony do miejsca wybuchu, co znacznie ułatwiło pracę przybyłym na miejsce zdarzenia jednostkom straży pożarnej.

reklama

Na miejsce pożaru zadysponowano zastępy 309N04, 309N02, a także wsparcie z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie, w tym Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze 1 i 2, Ochotnicze Straże Pożarne z Barczewka i Klebarka Wielkiego, a także Zakład Energetyczny i Policję. Działania strażaków skoncentrowały się na dogaszeniu tlących się elementów oraz przeprowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych uszkodzonej konstrukcji.

Koordynacja działań i wzorowa współpraca między wszystkimi służbami pozwoliły na szybkie opanowanie sytuacji i minimalizację skutków pożaru.

źrodło: OSP Barczewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane