24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Zatrzymanie w Węgorzewie. 42-latek za kratkami

tarasZatrzymanie w Węgorzewie. 42-latek za kratkami

W niedzielę, 17 marca 2024 roku, policjanci z węgorzewskiej komendy zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który unikał płacenia alimentów. Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu wydał przeciwko niemu nakaz doprowadzenia do odbycia 90-dniowej kary więzienia. Oskarżony nie wywiązywał się z obowiązku alimentacyjnego, co pozbawiło bliską osobę środków na zakup podstawowych dóbr niezbędnych do życia codziennego. Teraz mężczyzna odsiedzi karę w areszcie.

reklama

Nieuiszczanie alimentów w Polsce jest przestępstwem, które zostało szczegółowo opisane w artykule 209 Kodeksu karnego. Dotyczy ono osób, które celowo uchylają się od obowiązku alimentacyjnego wyznaczonego przez wyrok sądowy lub na mocy umowy. Prawo stanowi, że za uchylanie się od tego obowiązku przewidziana jest grzywna, kara ograniczenia wolności albo nawet pozbawienia wolności do roku. Natomiast w przypadku, gdy zachowanie sprawcy powoduje, że uprawniony do alimentacji nie jest w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb życiowych, konsekwencjami mogą być grzywna, ograniczenie wolności lub więzienie do dwóch lat.

Interwencja węgorzewskich policjantów przypomina, iż zaniedbywanie obowiązków alimentacyjnych jest poważnym przestępstwem, które może prowadzić do surowych konsekwencji prawnych. Zapewne 42-latek odczuje teraz wagę swoich zaniechań, gdy przez najbliższe 3 miesiące spędzi czas za kratkami.

reklama

źródło: KPP Węgorzewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia