8 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Po godzinach też w służbie. Policjant ze Szczytna zatrzymał pijanego kierowcę

SzczytnoPo godzinach też w służbie. Policjant ze Szczytna zatrzymał pijanego kierowcę

Bycie policjantem to nie tylko zawód, ale także powołanie. Jest to profesja, która się nie kończy wraz z zakończeniem służby.

reklama

Czujność poza służbą ratuje życie

Potwierdził to funkcjonariusz Akademii Policji w Szczytnie, który po pracy zatrzymał pijanego kierowcę. We wtorek (12.03.2024 r.) wieczorem, około godziny 18:30, policjant powracający do domu zauważył dziwne zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego. Kierowca citroena, który jechał w miejscowości Tylkowo, poruszał się niepewnie i używał kierunkowskazów w sytuacjach, gdy nie było to wymagane.

Gdy pojazd zatrzymał się przy jednym ze sklepów, funkcjonariusz podszedł do kierującego, od którego poczuł wyraźny zapach alkoholu. Policjant natychmiast zaalarmował patrol drogówki, który w krótkim czasie przybył na miejsce zdarzenia. Przeprowadzone badania wykazały, że 66-letni mężczyzna jechał z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany, a jego prawo jazdy odebrane. Teraz musi liczyć się z tym, że odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

reklama

Trzy interwencje w ciągu jednego dnia

Ta sytuacja jest tylko jedną z wielu – w ciągu 24 godzin doszło do 3 interwencji związanych z kierowaniem pojazdów pod wpływem alkoholu. W Olsztynku policjanci zatrzymali 68-letniego kierowcę suzuki, który również prowadził pod wpływem – miał ponad 1 promil w organizmie.

W innym przypadku policja otrzymała zgłoszenie o bmw bez tablic rejestracyjnych, które znajdowało się w rowie na trasie Nikielkowo-Łęgajny. Ustalono, że właścicielami są dwaj nietrzeźwi mężczyźni, każdy z ponad promilem alkoholu. Żaden nie przyznał się do kierowania samochodem. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, a dalsze działania będą miały na celu ustalenie pełnego przebiegu zdarzeń, włącznie z tym, kto był faktycznym kierowcą.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane