fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Warmiński Jarmark Wielkanocny w Galerii Warmińskiej

reklama

Tegoroczna Wielkanoc zapowiada się wyjątkowo pysznie, zdrowo, swojsko i klimatycznie. A to za sprawą Jarmarku Wielkanocnego, który już w najbliższy weekend rozpocznie się w Galerii Warmińskiej i potrwa niemal do samych Świąt. Będzie można na nim kupić wszystko, co jest potrzebne do udanego świętowania.

Wielu z nas jest tak zmęczonych po burych zimowych miesiącach i tak zaganianych w pracy i poza nią, że o Wielkanocy myślimy raczej z przestrachem (kiedy i jak się przyszykować, gdy brak czasu?!” ), niż radością. Niepotrzebnie. W tym roku wszystko, co jest potrzebne do tego, by miło i klimatycznie spędzić Wielkanoc kupimy w jednym miejscu, czyli w Galerii Warmińskiej. „Święta to i wyjątkowe potrawy, i dekoracje, i prezenty od Zajączka. Na naszym  Warmińskim Jarmarku Wielkanocnym będzie można wszystko to kupić w doskonałej jakości i cenie, ponieważ większość uczestników Jarmarku będą stanowili rękodzielnicy, rzemieślnicy, na straganach będzie można także nabyć rzeczy unikatowe” – zaprasza Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej.

Na pięknych białych straganach ustawionych w Galerii Warmińskiej będzie można kupić m.in. wiejskie sery (w tym sery korycińskie) i wędliny wyrabiane według tradycyjnych domowych receptur, pieczywo wypiekane na zakwasie oraz wielkanocne wypieki m.in. baby i mazurki, a lubiący domowe piwo będą mogli skosztować trunków z niszowych browarów.  Na czas Jarmarku Wielkanocnego do Galerii Warmińskiej przyjadą też górale z oscypkami, żurawiną oraz góralskimi wyrobami m.in. wełnianymi maskotkami, kolorowymi chustami, kierpcami i kapciami. Jeden stragan będzie pachniał wyjątkowo słodko ponieważ będą na nim regionalne miody i wyroby z wosku, w tym także potrzebne do odzyskania sił po zimie pszczele pyłki.

reklama

Artyści z regionu podczas Jarmarku będą oferować klientom Galerii Warmińskiej ręcznie robione zabawki m.in. najmodniejsze szyte szmaciane lalki, misie, anioły, a chłopcom Wielkanocny Zając będzie mógł kupić drewniane autka, czy puzzle. Dla nieco starszych Zając może się zaopatrzyć w oryginalne poduszki, unikatową biżuterię wykonaną z żywicy, czy urocze wielkanocne stroiki.
Warmiński Jarmark Wielkanocny potrwa w Galerii Warmińskiej od 25 marca do 14 kwietnia. Zapraszamy!

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: