fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 25 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Hazard na Jarotach trafiony w czuły punkt

Wiadomości Hazard na Jarotach trafiony w czuły punkt

Ciemności, zakratowany bar, nielegalny alkohol i gotówka w śmietniku brzmią co najmniej jak scenariusz filmu akcji. To jednak nie produkcja kinowa a kontrola jednego z punktów z automatami w Olsztynie, jaką przeprowadzili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.

W lokalu z automatami do gier na olsztyńskich Jarotach patrol mundurowych pojawił się w środę 15 marca po południu. Na miejscu funkcjonariusze zastali kilku grających mężczyzn. Gdy tylko mundurowi okazali swoje legitymacje mężczyzna stojący za barem wyłączył prąd. Przy użyciu latarek, w totalnych ciemnościach, funkcjonariusze kontynuowali kontrolę. W czasie próby wejścia do zabezpieczonej kratami strefy barowej doszło do przepychanek z właścicielem lokalu i by go uspokoić wezwano policję.

Na miejscu znajdowało się 10 automatów do gier hazardowych. Wszystkie były tam wstawione nielegalnie. Ponadto funkcjonariusze dokładnie przeszukali cały lokal. Natrafili na rejestrator obrazu, który może okazać się mocnym dowodem w sprawie. Oprócz tego znalezione zostały oświadczenia in blanco o wypłacie wygranej a także zeszyt z zapiskami świadczącymi o nielegalnej sprzedaży piwa w lokalu. Na jeszcze jedno ciekawe znalezisko mundurowi natrafili w koszu na śmieci. Był to portfel z gotówką w kwocie ponad 4 tys. złotych. Jak się okazało, ukryty tam przez właściciela lokalu. W efekcie wszystkie wykryte automaty zostały zatrzymane zaś wobec mężczyzny wszczęto sprawę karną skarbową. Dodatkowo odpowie on za naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza na służbie.
Przypomnijmy, że w 2016 roku na Warmii i Mazurach funkcjonariusze zatrzymali 1205 automatów do gier.

Za kilkanaście dni, 1 kwietnia wchodzi nowelizacja ustawy hazardowej, która zakłada m.in. zaostrzenie sankcji grożących za naruszanie ustawy. Nielegalni operatorzy gier hazardowych będą podlegać bardziej dotkliwym konsekwencjom, co utrudni ich funkcjonowanie, a zwiększy udział w rynku legalnych operatorów.

 

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

9 KOMENTARZE

  1. Marian właściciel to zacny człowiek, nie atakuje bezbronnych funkcjonariuszy w takich ciemnościach będąc za kratami nie wiedząc czy to nagranie do nowego odcinka Trudnych Spraw czy może napad . Nie ładnie tak oczerniac pana Mariana. Marian! jesteśmy z Tobą bracie! Wierni fani HF.

  2. To jedno 50 zł na zdjęciu jest krzywo ułożone co moim zdaniem zaburza całkowicie koncepcję tego zdjęcia no i przekaż w moim odczuciu też taki nie jasny ale się nie wypowiadam bo się nie znam, artysta ze mnie żaden . widać że nad zdjęciem pracował sztab specjalistów a ja prawdziwą sztukę doceniam bardzo więc cenię. Zdjęcie ładnie wykadrowane , podsycilbym tylko kolory i rozjasnil punkt centralny dla podkrecenia efektu tych ciemności jak z filmów grozy. Pytanie co dalej z mamoną będzie .

  3. Haha żadnego dziennikarza na miejscu nie było a a macie najwięcej do powiedzenia. Jestem klientem tego lokalu, piwo i inne napoje są tam darmowe a gry logiczne a wiec legalne . Zabrali, sprawdza i oddadzą .I taki finał będzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: