5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Pracownicy z Kolumbii – Twój strzał w dziesiątkę

Materiał zewnętrznyPracownicy z Kolumbii - Twój strzał w dziesiątkę

Wiele firm w Polsce zmaga się z niedoborem wykwalifikowanych pracowników różnych specjalizacji, takich jak spawacze, monterzy, budowlańcy, szwaczki czy tapicerzy meblowi. Znalezienie takich specjalistów staje się coraz trudniejsze w kraju, dlatego też firmy często eksperymentują z poszukiwaniem kandydatów na rynkach HR na całym świecie. Worksol Group to firma, która od 2009 roku dostarcza swoim klientom wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą i dzieli się pozytywnymi doświadczeniami w tej dziedzinie. Zdaniem Michała Soleckiego, który jest prezesem firmy, rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorstw pracownikami z Kolumbii przekłada się na większą chęć zatrudniania ich w miejscu pracy.

reklama

– Zdarzają się sytuacje, w których pracownicy pochodzący z Kolumbii radzą sobie tak dobrze, że zakłady z tego samego regionu prosiły nas o dostarczenie im pracowników, czyli odbywał się taki marketing szeptany na lokalnym poziomie – informuje Pan Michał. Według niego minęły już czasy, gdy musiał namawiać pracodawców na pracowników z Kolumbii i reklamować ich. Teraz wszystkie duże firmy w Polsce wiedzą, że nie ma lepszych spawaczy niż spawacze z Kolumbii.

– Pracodawcy często zastanawiają się, jak radzić sobie z barierą językową z pracownikami mówiącymi głównie po hiszpańsku. Ogólna odpowiedź na to pytanie brzmi tak, że pracownicy z Kolumbii najczęściej znają również angielski, a agencje pracy oferują tak zwany wynajem pracowników, czyli cały wachlarz usług HR wraz z koordynatorem mówiącym po hiszpańsku. Taka strategia jest stosowana przez Worksol – dodaje.

reklama

– W obecnych czasach zmieniają się warunki rozwoju biznesu, dlatego pracodawcy powinni zwrócić uwagę na pracowników pochodzących z różnych krajów, również spoza Europy. Dziś najwięcej cudzoziemców przyjeżdża do Polski z Azji. Jednak szybko rośnie też obecność pracowników z Kolumbii. Sektory gospodarki, w których ci pracownicy są najczęściej zatrudnieni to przemysł spawalniczy, produkcja, branża meblarska i zakłady mięsne – mówi pan Michał.

– W lutym 2024 roku aby sprostać potrzebom naszych klientów i szybciej dostarczać większe ilości pracowników, otworzyliśmy własne biuro w Kolumbii. Jeśli szukasz pracowników, zapraszamy do współpracy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia