3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Weekend na drogach Olsztyna: alkohol, nadmierna prędkość i zatrzymane prawa jazdy

OlsztynWeekend na drogach Olsztyna: alkohol, nadmierna prędkość i zatrzymane prawa jazdy

W miniony weekend na drogach Olsztyna i okolic doszło do 28 kolizji. Najbardziej niepokojące były jednak przypadki, w których policja musiała interweniować wobec nietrzeźwych i rażąco przekraczających prędkość kierowców.

reklama

W sobotnie popołudnie, 24 lutego, na ulicy Dworcowej w Olsztynie nietrzeźwy 41-latek kierujący mercedesem uszkodził pojazdy na parkingu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny, co doprowadziło do odebrania mu prawa jazdy i sporządzenia dokumentacji dla sądu.

Tego samego dnia doszło również do zdarzenia drogowego w miejscowości Kronowo, gdzie 66-letni kierowca Hondy złamał zasady drogowe i nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Audi. Nikt w tym zdarzeniu nie został ranny. Po weryfikacji danych w systemach policyjnych okazało się, że sprawca nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

reklama

Wskutek niedzielnych kontroli doszło do zatrzymania dwóch piratów drogowych za znaczne przekroczenie szybkości w obszarze zabudowanym. Pierwszy z nich – 23-latek kierujący Suzuki – przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h, natomiast drugi – 33-letni kierowca volvo – o 51 km/h. Obydwaj stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami w wysokości 1,5 tys. zł każdy.

Teraz pozostaje mieć nadzieję, że kary nałożone na kierowców, skutecznie odstraszą potencjalnych naśladowców ich ryzykownego zachowania na drodze.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
nmnopl
28 lutego 2024 09:44

GTA Vice Olszyn. Prawdziwe Gangsta Miasto

Polecane
Ogłoszenia