6 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Na trasie do Olsztyna, 18-latek podróżujący bez ważnego biletu złamał nos kierownikowi pociągu

ElblągNa trasie do Olsztyna, 18-latek podróżujący bez ważnego biletu złamał nos kierownikowi...

Na trasie z Elbląga do Olsztyna, 18-latek podróżujący bez ważnego biletu przejawiał agresywne zachowanie. W wyniku tego zaatakował kierownika pociągu, uderzając go głową i łamiąc mu nos. Dodatkowo wyszło na jaw, że młody agresor był poszukiwany przez policję.

reklama

Policja i Straż Ochrony Kolei w akcji

Zdarzenie miało miejsce w środę (21 lutego). Komendant zmiany Komendy Regionalnej SOK w Iławie zaalarmował o sytuacji dyżurnego z Posterunku SOK w Olsztynie, co doprowadziło do natychmiastowego wysłania patrolu na stację Olsztyn Główny. “Po przybyciu pociągu do stacji Olsztyn Główny funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Jak się okazało, powodem agresji 18-latka był brak ważnego biletu na przejazd oraz gotówki na jego zakup. Ostatecznie uderzył głową 54-latka w twarz, łamiąc mu nos,” poinformowała Straż Ochrony Kolei. O zdarzeniu napisał portal: info112.pl

Dalsze losy sprawcy i poszkodowanego

Po zatrzymaniu agresora i sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest on mieszkańcem powiatu bartoszewskiego, poszukiwanym przez Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach. 18-latek został przekazany w ręce policjantów z Olsztyna. Poszkodowany kierownik pociągu natomiast musiał zostać zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala z powodu odniesionych obrażeń.

reklama

źródło: SOK

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia