3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Odkryj mistrzostwo obiektywu: wystawa najlepszych zdjęć z Otwartych Mistrzostw Fotograficznych

OlsztynOdkryj mistrzostwo obiektywu: wystawa najlepszych zdjęć z Otwartych Mistrzostw Fotograficznych

W Galerii Amfilada w Kamienicy Naujackiej, przy ulicy Dąbrowszczaków 3, można już podziwiać prace, które zostały nadesłane na XIX Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne. Konkurs cieszy się dużą popularnością w całym kraju. Pokonkursowa wystawa jest dostępna dla publiczności od 23 lutego.

reklama

Mistrzostwa każdego roku przyciągają znaczną liczbę uczestników. W tym roku udział wzięło 344 fotografów, którzy nadesłali łącznie ponad 1,8 tys. zdjęć. Uroczyste otwarcie wystawy było okazją do spotkania miłośników fotografii. Przewodniczący jury Jarek Poliwko podkreślał duże zainteresowanie oraz wysoki poziom konkursu.

Jury Grand Prix konkursu przyznało Jeremiaszowi Gądkowi za zdjęcie pt. „Powrót do domu”, w kategorii abstrakcja. Dawid Zieliński z fotografię uliczną o tytule „Miłość” zajął 1. miejsce, Krzysztof Kupren za pracę „Odpoczywające chmurki” nagrodzony został 2. miejscem, a podium zamknął Łukasz Spychała z portretem zatytułowanym „Cabinet of curiosities”.

reklama

Dodatkowo wyróżniono 3 prace. Arkadiusz Dalak otrzymał wyróżnienie za zdjęcie „Lasu Krzyk” w kategorii abstrakcja, Janusz Nadolski za „Przerwę” oraz Tomasz Waśka za „Sentymentalną podróż” z dziedziny fotografii ulicznej.

Mistrzostwa Fotograficzne, odbywające się nieprzerwanie od 2004 roku, są uznawane za prestiżową imprezę skupiającą pasjonatów fotografii z całego kraju. Przez lata w konkursie nagrodzono ponad 100 osób, a jury składające się z uznanych fotografów i krytyków branży oceniło już powyżej 12 tys. zdjęć.

Prace będzie można oglądać aż do 6 kwietnia. Ta fotograficzna uczta dla oczu jest rokrocznie znaczącym wydarzeniem w kulturalnym kalendarzu miasta.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Polecane
Ogłoszenia