4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Inspekcja techniczna auta przed zakupem przez Motocontroler

Materiał partneraInspekcja techniczna auta przed zakupem przez Motocontroler

W polskich serwisach ogłoszeniowych znajdziemy dziesiątki tysięcy ofert sprzedaży samochodów. Oferowane są zarówno niewielkie, miejskie osobówki, jak i pokaźnych rozmiarów SUVy i crossovery. Na tego typu formę promocji decydują się zarówno osoby prywatne, jak i handlarze samochodów. Niestety w związku z tak dużym wyborem ofert nietrudno trafić na nieuczciwego sprzedawcę. Na co zwrócić uwagę przy inspekcji samochodu przed kupnem? Co zrobić, jeżeli pojazd, którym jesteśmy zainteresowani jest daleko od naszego miejsca zamieszkania?

reklama

Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Zakup używanego samochodu to niełatwe zadanie. Przy wyborze modelu musimy wziąć pod uwagę nie tylko nasze indywidualne preferencje, ale również możliwości finansowe czy rynkową podaż. Jeżeli znajdziemy już samochód, którym jesteśmy zainteresowani – warto od razu odbyć krótką rozmowę telefoniczną ze sprzedawcą. Możemy go wówczas zapytać o numer VIN oraz uzyskać dodatkowe informacje na temat pojazdu, które nie zostały zawarte w ogłoszeniu. Jeżeli na tym etapie sprzedawca miga się od odpowiedzi lub sugeruje pośpiech, warto zachować ostrożność, gdyż możemy mieć do czynienia z oszustem. Na co z kolei zwrócić uwagę przy oględzinach na żywo?

Inspekcję najlepiej zacząć od oględzin zewnętrznych pojazdu. Zwróćmy uwagę na lakier, szyby i opony. Jeżeli wszystko wydaje się być w porządku – możemy przejść do weryfikacji wnętrza pojazdu oraz kontroli komory silnika. Nie zapominajmy także o jeździe testowej, w trakcie której będziemy mogli sprawdzić układ kierowniczy, zawieszenia, a także pracę skrzyni biegów i układu hamulcowego. Inspekcję auta przed kupnem warto uzupełnić ponadto o wizytę na stacji diagnostycznej. Co jednak powinniśmy zrobić, jeżeli nie posiadamy dostatecznej wiedzy na temat motoryzacji? Co w przypadku, gdy samochód, którym jesteśmy zainteresowani znajduje się na drugim końcu kraju?

reklama

Skorzystaj z usług specjalistów

Na polskim rynku funkcjonują firmy, które zawodowo zajmują się sprawdzaniem samochodów przed zakupem. Doskonałym przykładem jest firma Motocontroler, która działa na terenie całego kraju i oferuje cztery profesjonalne pakiety usług.  Każdorazowo fachowcy analizują ogłoszenie i przeprowadzają wywiad ze sprzedającym. Na tym etapie sprawdzana jest także historia pojazdu po numerze VIN. Jeśli fizyczne sprawdzenie nie jest rekomendowane – możemy bezpłatnie wskazać inny pojazd na terenie Polski. Szczegółowy raport obejmuje m.in. listę wad, ukrytych uszkodzeń i wypadków oraz weryfikację przebiegu. Ponadto przeprowadzana jest wnikliwa inspekcja auta przed zakupem zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz pojazdu. Inwestując niewielkie środki możemy przekonać się czy dany pojazd jest wart zakupu. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo czasu, nerwów i pieniędzy, które możemy stracić na naprawy wadliwego pojazdu.

Firma Motocontroler działa na polskim rynku już od kilkunastu lat i może pochwalić się bazą ponad 200 ekspertów oraz ofertą sprawdzenia używanego samochodu przed zakupem we wszystkich 16 województwach. Zakres oględzin zależy od pakietu, który wybierzemy. Gotowy raport otrzymamy maksymalnie w ciągu 48 godzin, jednak zwykle trwa to o wiele krócej. To doskonały wybór dla osób ceniących sobie swój czas i sprawdzone rozwiązania.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia