3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Szkolenie psów policyjnych z niespodziewanym finałem. Zatrzymano 16-latka

EłkSzkolenie psów policyjnych z niespodziewanym finałem. Zatrzymano 16-latka

Podczas rutynowego szkolenia psów policyjnych w centrum handlowym w Ełku, przewodnicy czworonożnych funkcjonariuszy natknęli się na nietypową sytuację, która zaowocowała zatrzymaniem 16-latka z narkotykami. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności psów w pracy w miejscach publicznych, pełnych ludzi. Jednakże to nie umiejętności psów, a czujność policjantów przyczyniła się do ujawnienia młodego człowieka naruszającego prawo.

reklama

W trakcie ćwiczeń uwagę funkcjonariuszy zwrócił młody chłopak, którego zachowanie okazało się na tyle podejrzane, że zdecydowano się na przeprowadzenie kontroli. Sprawdzenie to szybko potwierdziło przypuszczenia policjantów – 16-latek miał przy sobie torebkę z mefedronem, popularnym środkiem odurzającym. Dodatkowo wyszło na jaw, że chłopak uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego zlokalizowanego w województwie pomorskim.

Zatrzymany nastolatek został przekazany pod opiekę odpowiednich opiekunów. Jego przypadek trafi teraz pod sąd rodzinny i nieletnich, który zajmie się sprawą posiadania przez niego środków odurzających.

reklama

Przypadek ten dowodzi, że praca policji wymaga nie tylko doskonałej współpracy z psami służbowymi, ale i nieustannej obserwacji otoczenia, co może prowadzić do niespodziewanych, ale ważnych interwencji.

źrółdo: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia