fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w olsztyńskiej Poliklinice

OlsztynNowa pracownia rezonansu magnetycznego w olsztyńskiej Poliklinice

Poliklinika MSWiA w Olsztynie otworzyła nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego, która została sfinansowana głównie z funduszu covidowego Ministerstwa Zdrowia. Na koszt 5,5 miliona złotych nabyto sprzęt, który pozwoli na wykonanie rocznie około 5 tysięcy badań, przede wszystkim w zakresie onkologii.

reklama

Badania już się rozpoczęły

Nowy sprzęt został już uruchomiony i rozpoczął wykonywanie badań. Jak powiedziała dyrektor Krystyna Futyma, “To urządzenie najnowszej generacji, dzięki któremu diagnozowanie nawet najmniejszych zmian nowotworowych jest znacznie ułatwione, co przyspiesza leczenie pacjentów”.

Finansowanie sprzętu

Sprzęt o wartości 5 milionów złotych został sfinansowany z funduszu covidowego. Jak powiedział Marcin Martyniak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, “Szpital odegrał kluczową rolę w walce z pandemią, co przyspieszyło zużycie aparatury medycznej i infrastruktury. Dlatego zakończenie roku 2022 MSWiA wystąpiło z prośbą o wsparcie pracowni rezonansu magnetycznego”. Dodatkowo, nowe urządzenie przyczyni się do zmniejszenia długu zdrowotnego po pandemii – podkreślił Martyniak.

reklama
Zaproszenie na bezpłatne badania

Około 70% badań metodą rezonansu magnetycznego jest wykonywanych u pacjentów z chorobami onkologicznymi. Corocznie w Poliklinice MSWiA w Olsztynie przeprowadza się około 5 tysięcy badań, w tym również w zakresie onkologii. Poza zakupem nowego sprzętu, prowadzone są prace remontowe na jednym z pięter placówki.

źródło: PAP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lelek
7 lutego 2023 09:35

Brawo dla Macka, że sie nie płaszczy , gdy pokropek w głupkowatej kiecce macha kropidłem. czy w tym kraju cokolwiek jeszcze, bez udziału klechy, da sie uruchomić???

mccmc
7 lutego 2023 15:42

Ten fundusz Covidowy to taka świnka skarbonka na wszystko. Za parę lat ten kraj będzie ruiną 🙁

Polecane
Ogłoszenia

Szpital Dziecięcy w Olsztynie z ogólnopolska nagrodą

Szpital Dziecięcy w Olsztynie z ogólnopolska nagrodą