14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Będą oceniać pomysły na przebudowę olsztyńskiego stadionu

OlsztynBędą oceniać pomysły na przebudowę olsztyńskiego stadionu

Zbliża się do końca pierwszy etap konkursu architektonicznego na nowy stadion w Olsztynie. Teraz jurorzy ocenią nadesłane propozycje – z 44 pracowni tylko 14 złożyło swoje prace w terminie.

reklama

Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przebudowy stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego został ogłoszony 1 lipca. Jego organizatorem jest olsztyński oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, z którym porozumiał się Urząd Miasta.

Jak informuje olsztyński ratusz, działania realizowane są w kilku etapach. Najpierw trzeba było złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Zaproszone zostały tylko te zespoły, które spełniły warunki zapisane w regulaminie. Łącznie możliwość zaprezentowania swoich prac dostały 44 pracownie.

reklama

Właśnie minął czas na złożenie prac konkursowych. Jurorzy będą oceniać 14 propozycji, bo tyle dotarło do organizatorów przed upływem terminu zgłoszeń. Sąd Konkursowy zbierze się 10 i 11 października, aby wybrać nie więcej niż cztery najlepsze prace.

Przedstawione opracowania będą oceniane na podstawie kilku kryteriów:
– jakość, atrakcyjność i realność rozwiązań urbanistycznych;
– atrakcyjność i realność rozwiązań architektonicznych;
– funkcjonalność i proponowany sposób etapowania inwestycji;
– ekonomika przyjętych rozwiązań i ich wpływ (w tym rozwiązań proekologicznych) na koszt budowy i eksploatacji obiektu.

Za ostatnie kryterium można dostać 10 punktów, w pozostałych przypadkach – po 30. Pod uwagę będą brane tylko te prace, które zdobędą ich co najmniej 70.

reklama

Ogłoszenie wyników I etapu oraz pokonkursową wystawę zaplanowano na 12 października. Najlepszą pracę całego konkursu poznamy 14 grudnia podczas uroczystej gali.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia