3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Hiszpański przewoźnik na celowniku olsztyńskich inspektorów transportu

OlsztynHiszpański przewoźnik na celowniku olsztyńskich inspektorów transportu

W czwartek 15 lutego 2024 roku na drodze krajowej numer 16 inspektorzy z oddziału terenowego WITD w Olsztynie przeprowadzili inspekcję pojazdów należących do hiszpańskiego przewoźnika. W toku kontroli ujawniono szereg nieprawidłowości w przewozie towarów z Polski do Francji.

reklama

Jedno z najpoważniejszych wykroczeń dotyczyło wykorzystywania do przewozu szybko psujących się towarów naczepy, która nie spełniała warunków umowy ATP. Jak się okazało, certyfikat ATP naczepy stracił ważność w czerwcu 2011 roku. Co więcej, pojazd ten nie przeszedł, obowiązkowego badania technicznego w wyznaczonym terminie, który minął 5 stycznia 2022 roku.

Podczas kontroli stwierdzono także 5 naruszeń dotyczących przestrzegania przepisów o czasie pracy kierowcy. Ponadto odnotowano nieprawidłowości w zakresie pobierania danych z karty kierującego pojazdem.

reklama

W związku z wykrytymi nieprawidłowościami zostaną podjęte odpowiednie działania prawne przeciwko przedsiębiorcy, a także osobie zarządzającej transportem w firmie. Instytucje odpowiedzialne za monitorowanie i egzekwowanie przestrzegania prawidłowego przeprowadzania transportów międzynarodowych zdecydowały się na wszczęcie postępowania w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy i nałożenia stosownych kar.

Hiszpański przewoźnik na celowniku olsztyńskich inspektorów transportu ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: WITD Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia