3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Kosmiczne urodziny Kopernika – moc atrakcji w Olsztyńskim Planetarium

OlsztynKosmiczne urodziny Kopernika – moc atrakcji w Olsztyńskim Planetarium

W ubiegłym roku Olsztyn hucznie obchodził 550. urodziny Mikołaja Kopernika, najwybitniejszego mieszkańca stolicy Warmii i Mazur. W tym roku mieszkańcy i miłośnicy astronomii będą mogli już w sobotę 17 lutego celebrować 551. rocznicę narodzin wielkiego uczonego.

reklama

Z tej okazji w Olsztyńskie Planetarium rozszerzyło ofertę o specjalne atrakcje. Już teraz warto zaplanować czas i odwiedzić to specjalne miejsce przy al. Piłsudskiego 38.

– Podczas „Kosmicznych Urodzin Kopernika”, poza seansami filmowymi pod kopułą Planetarium, przygotowaliśmy także inne atrakcje – zachwala dyrektorka OPiOA Magdalena Pilska-Piotrowska. – W sali konferencyjnej animatorzy z centrum edukacyjnego Kreatidu zapraszają na „Kosmiczne zabawy” – dodaje.

reklama

Dla odwiedzających przygotowano kącik małego chemika. Będzie też można dać się zamknąć w wielkiej bańce mydlanej oraz sprawdzić się podczas pokonywania kosmicznego toru przeszkód. Co więcej, w holu Planetarium odwiedzających przywita Mikołaj Kopernik.

Wejścia odbywać się będą co godzinę między 11:30 a 15:30. Bilety wstępu kosztują złotówkę i będzie je można nabyć wyłącznie na miejscu, bez opcji rezerwacji online. Ceny biletów na seanse filmowe są natomiast nieco wyższe i kosztują 20 zł za ulgowy i 25 zł za normalny.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia