4 C
Olsztyn
niedziela, 22 grudnia, 2024
reklama

Jubileusz dziennego domu pomocy społecznej na Nagórkach: 25 lat wsparcia i opieki

OlsztynJubileusz dziennego domu pomocy społecznej na Nagórkach: 25 lat wsparcia i opieki

Dzienne domy pomocy społecznej (DDPS-y) pełnią kluczową rolę w systemie opieki społeczeństwa polskiego, stanowią ostoję dla starszych, chorych oraz niepełnosprawnych osób. Jednym z takich miejsc jest DDPS przy ul. Orłowicza w Olsztynie, który 7 lutego świętował swój srebrny jubileusz.

25 lat opieki i wsparcia

Placówka jest przykładem stabilności oraz ciągłości opieki nad seniorami. W ciągu ćwierćwiecza z usług DDPS-u skorzystało ponad 500 osób. Niektórzy z pensjonariuszy pozostają związani z placówką nieprzerwanie od czasu jego powstania, co świadczy o zaufaniu i przywiązaniu do oferowanych tu usług.

Uroczystość jubileuszowa była okazją do przypomnienia historii instytucji i uhonorowania tych, którzy przyczynili się do jej rozwoju. Zarówno pensjonariusze, którzy korzystają z usług domu od początku jego istnienia, jak i pracownicy placówki, którzy na co dzień realizują misję niesienia pomocy, otrzymali specjalne podziękowania.

– Dziękuję państwu w imieniu mieszkańców Olsztyna za olbrzymi wysiłek i wkład pracy w tak ważnym i trudnym obszarze, jakim jest wspieranie osób niepełnosprawnych i schorowanych – podkreślał Piotr Grzymowicz, który uczestniczył w uroczystości. – Jest to więcej niż zwykła praca, to misja niesienia pomocy, i jest to fakt nie do przecenienia. To dzięki Państwa pracy pensjonariusze czują się zaopiekowani i przygotowani do dalszego funkcjonowania. To państwo powodują, że to miejsce jest przyjazne i bezpieczne.

Zaangażowanie i troska

DDPS przy ul. Orłowicza zapewnia swoim podopiecznym nie tylko schronienie i podstawową opiekę, ale także specjalistyczne usługi rehabilitacyjne. Osoby potrzebujące wsparcia mają do dyspozycji dobrze wyposażone sale oraz gabinety zabiegowe, w których oferowany jest szeroki zakres terapii z obszaru kinezyterapii, fizykoterapii, hydromasażu czy masażu leczniczego. Dzięki temu pensjonariusze mogą nie tylko korzystać z leczenia, ale również czuć się częścią wspólnoty, która wspiera ich samodzielność i poprawia jakość życia.

Placówka rozpoczęła działalność w 1999 roku początkowo jako miejsce wsparcia dla niewielkiej grupy osób. Dziś jest domem dla kilkudziesięciu pensjonariuszy, którzy zmagają się ze stwardnieniem rozsianym, chorobami reumatycznymi czy samotnością.

źródło: UM Olsztyn

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane