7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Pijany 23-latek, nieostrożny senior i niebezpieczny manewr w centrum miasta

OlsztynPijany 23-latek, nieostrożny senior i niebezpieczny manewr w centrum miasta

W poniedziałkowy wieczór (5 lutego) na ulicach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do serii zdarzeń drogowych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymali zgłoszenie o wypadku na ul. Iwaszkiewicza. Tam 23-letni kierowca skody, jadąc z nadmierną prędkością, nie zdołał zapanować nad pojazdem i uderzył w tył innego samochodu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

reklama

Badanie alkotestem wykazało, że sprawca kolizji miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu. Policjanci natychmiast odebrali młodemu mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 23-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Tego samego dnia funkcjonariusze interweniowali również na węźle Olsztynek-Zachód, gdzie kierujący nissanem 72-latek nie zachował należytej ostrożności i wjechał w bariery ochronne. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierowca był trzeźwy, ale popełnił wykroczenie drogowe, za które został ukarany wysokim mandatem w wysokości 2 tys. zł oraz 10 punktami karnymi.

reklama

Kolejna kolizja miała miejsce na al. Piłsudskiego. Tam 44-letni kierujący nissanem wykonał nieprawidłowy manewr skrętu w lewo, w rezultacie czego doszło do zderzenia z autobusem komunikacji miejskiej. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Winowajca incydentu za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi.

Wszystkie te zdarzenia przypominają o konieczności zachowania rozwagi na drodze, przestrzegania przepisów i powstrzymania się od prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu. Policja ostrzega, że nie będzie pobłażać w przypadku łamania prawa drogowego, i apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia