10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Zaczyna się proces grupy mężczyzn oskarżonych o przetrzymywanie kobiety i stosowanie wobec niej przemocy

OlsztynZaczyna się proces grupy mężczyzn oskarżonych o przetrzymywanie kobiety i stosowanie wobec...

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie 6 lutego rozpoczęła się rozprawa przeciwko grupie siedmiu mężczyzn, którzy są oskarżeni o uwięzienie kobiety i zadawanie jej szczególnych cierpień. Z uwagi na ochronę interesu osób poszkodowanych całość procesu odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

reklama

Pod koniec listopada poprzedniego roku do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia wobec siedmiu mężczyzn. Przestępstwo, o które są oskarżeni, miało miejsce między 4 a 5 lutego 2023 r. w Olsztynie. Ze względu na niejawny charakter rozprawy szczegóły tego zdarzenia nie są udostępniane opinii publicznej.

W toku pierwszej rozprawy stawili się prokurator, pełnomocnik pokrzywdzonej oraz wszyscy oskarżeni, którzy obecnie przebywają w areszcie tymczasowym. Obecni byli także obrońcy oskarżonych. Sąd, uwzględniając wniosek prokuratora, postanowił, że rozprawa zostanie przeprowadzona w całości przy drzwiach zamkniętych. Rozstrzygnięcie to ma na celu ochronę prywatności dwóch osób pokrzywdzonych.

reklama

Na pierwszej rozprawie Sąd wysłuchał wyjaśnień czterech oskarżonych. Kolejne rozprawy zaplanowane są na 7 i 8 lutego 2024 r.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia