21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Nowa nadzieja dla par borykających się z niepłodnością – program wsparcia w województwie warmińsko-mazurskim

WiadomościNowa nadzieja dla par borykających się z niepłodnością – program wsparcia w...

Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs na wybór realizatora innowacyjnego „Programu Polityki Zdrowotnej dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie wsparcia diagnostyki i leczenia niepłodności z wyłączeniem metod medycznie wspomaganej reprodukcji” na rok 2024. Program został przyjęty 9 stycznia 2024 roku uchwałą Zarządu nr 2/32/24/VI.

reklama

Konkurs skierowany jest do podmiotów leczniczych w rozumieniu Ustawy o działalności leczniczej z 15 kwietnia 2011 r., które zatrudniają kwalifikowany personel w dziedzinach ginekologii, endokrynologii, radiologii, urologii, andrologii, psychologii, dietetyki, urofizjoterapeutów ginekologicznych oraz instruktorów metod rozpoznawania płodności z certyfikatem.

Celem Programu jest zwiększenie dostępności do diagnostyki i leczenia niepłodności, określenie przyczyn problemów z płodnością, zwiększenie skuteczności terapii i zmniejszenie związanych z tym kosztów poprzez dofinansowanie usług diagnostycznych i leczenia. Na realizację zaplanowano budżet w wysokości 150 tysięcy złotych, który wesprze 50 par.

reklama

Uczestnikami programu mogą być pary, które już rozpoczęły leczenie w 2023 roku, nie zrezygnowały z Programu i chcą je kontynuować. Warunkiem koniecznym jest przedstawienie niezbędnych dokumentów potwierdzających niedokończenie procesu leczniczego, kwotę wykorzystanej dotacji oraz złożenie oświadczenia dotyczącego przetwarzania danych osobowych.

Kwalifikacja do Programu wymaga spełnienia kilku warunków: zamieszkiwanie na terenie województwa, wiek kobiety między 20-42 lat, złożenie stosownych oświadczeń o nieuczestniczeniu w innych podobnych projektach publicznych.

Z Programu wykluczone będą pary, u których zdiagnozowano m.in. wysoki poziom FSH, niski poziom AMH, wady macicy uniemożliwiające ciążę, brak macicy, jajowodów, jajników czy też azoospermię.

reklama

Urząd Marszałkowski udostępnił na swojej stronie internetowej ogłoszenie o konkursie wraz z dokumentami do pobrania.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Natura
6 lutego 2024 11:38

Natura wie co robi.Jak ktoś nie może mieć dzieci to widocznie tak powinno być.

Stefania
6 lutego 2024 11:03

Dusimy się od smogu, tracimy życie w korkach, nie stać nas na mieszkania, a oni jeszcze chcą stymulować dzietność? Przecież ten świat jest już i tak przeludniony. Ludzie, otwórzcie oczy!

Polecane