10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Rewolucja w edukacji zawodowej: nowoczesne technologie w szkołach powiatu piskiego

PiszRewolucja w edukacji zawodowej: nowoczesne technologie w szkołach powiatu piskiego

W ramach zakończonego projektu do szkół zawodowych z powiatu piskiego trafiły nowoczesne pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK. Dzięki tej inicjatywie uczniowie otrzymali dostęp do wysokiej jakości sprzętu w różnych specjalnościach, co zdecydowanie zwiększa atrakcyjność kształcenia zawodowego w regionie.

reklama

Szkoły zawodowe z terenu powiatu piskiego znacznie wzbogaciły swoje zaplecze dydaktyczne. Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie otrzymał maszyny i urządzenia niezbędne do przetwarzania surowców drzewnych. Zespół Szkół nr 1 w Białej Piskiej uzupełnił swoją pracownię gastronomiczną o sprzęt spełniający standardy nowoczesnej kuchni restauracyjnej.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu mają możliwość nauki przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń informatycznych, co znacząco podnosi jakość kształcenia i lepiej przygotowuje ich do wymagań rynku pracy.

reklama

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele w szkołach zawodowych odczuli korzyści, bowiem udoskonalono nie tylko warunki kształcenia, ale i dostosowano je do aktualnych potrzeb rynku pracy.

Cała inwestycja była możliwa dzięki środkom pochodzącym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt „Wyposażanie szkół zawodowych powiatu piskiego w nowoczesne pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK” uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, co umożliwiło realizację tej ważnej inicjatywy dla regionu i jego mieszkańców.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia