28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Podpisano umowę na tańszy prąd

OlsztynPodpisano umowę na tańszy prąd

Już po raz siódmy Grupa Energetyczna Urzędu Miasta Olsztyna zakupiła energię elektryczną. Co ważne, dzięki zwiększającej się liczbie podmiotów w grupie maleją też jej koszty.

reklama

Jak informuje Urząd Miasta Olsztyna, cena prądu za 2016 roku to 19 970 988 złotych. W ratuszu podpisane zostały umowy na dostawę energii elektrycznej – łącznie dla 262 jednostek zakupiono 97,4 GWh.

Cieszymy, że dzięki grupie, którą zgromadziliśmy, mamy niższe ceny – mówił prezydent Piotr Grzymowicz. – Pieniądze, które w ten sposób zaoszczędzimy, możemy wydać na inne potrzebne zadania. To ważne, że do naszej grupy dołączają nowe jednostki.

reklama

Liczba podmiotów, które weszły w skład grupy w porównaniu do poprzedniego roku, wzrosła o niemal 100. Dołączyły m.in. Wojewódzki Sąd Administracyjny, spółka Warmia i Mazury, która zarządza lotniskiem w Szymanach, Mrągowo oraz Elbląg.

To dla nas znaczna oszczędność – przyznaje prezydent Elbląga, Witold Wróblewski. – Przy tym wolumenie, który zaplanowaliśmy, czyli niemal 20 GWh, zapłacimy o ponad 560 tys. złotych mniej, niż gdybyśmy kupowali prąd poza grupą.

W tym roku po raz pierwszy przetarg podzielono na dwie części. Osobno kupowany był prąd niezbędny do oświetlenia ulic – w tym przypadku dostawcą będzie RWE Polska, osobno na zasilanie budynków i innych instalacji – tu najlepszą ofertę złożyła Energa Obrót.

reklama

W pierwszym przypadku za MWh grupa zapłaciła 192,84 zł, w drugim – 206,10 zł. To znacznie mniej niż w poprzednim roku, kiedy średnia stawka wyniosła 228 złotych. Jak podkreślają urzędnicy, rokrocznie nadsyłane są oferty niższe o ok. 35-40 proc. w stosunku do stawek cennikowych.

Olsztyn jest drugim w kraju miastem, po Krakowie, które jest właścicielem całej infrastruktury oświetleniowej – mówi dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, Jerzy Roman. – Tym bardziej przystąpienie do takiej grupy i wiążące się z tym oszczędności są znaczące i bardzo wymierne.

W tym roku zapadnie jeszcze jedno rozstrzygnięcie związane z energią elektryczną. Dowiemy się bowiem, ile będą płacić przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się powierzyć negocjacje stawek Urzędowi Miasta.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane