Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-1 C
Olsztyn
czwartek, 12 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Podpisano umowę na tańszy prąd

reklama

Już po raz siódmy Grupa Energetyczna Urzędu Miasta Olsztyna zakupiła energię elektryczną. Co ważne, dzięki zwiększającej się liczbie podmiotów w grupie maleją też jej koszty.

Jak informuje Urząd Miasta Olsztyna, cena prądu za 2016 roku to 19 970 988 złotych. W ratuszu podpisane zostały umowy na dostawę energii elektrycznej – łącznie dla 262 jednostek zakupiono 97,4 GWh.

Cieszymy, że dzięki grupie, którą zgromadziliśmy, mamy niższe ceny – mówił prezydent Piotr Grzymowicz. – Pieniądze, które w ten sposób zaoszczędzimy, możemy wydać na inne potrzebne zadania. To ważne, że do naszej grupy dołączają nowe jednostki.

reklama

Liczba podmiotów, które weszły w skład grupy w porównaniu do poprzedniego roku, wzrosła o niemal 100. Dołączyły m.in. Wojewódzki Sąd Administracyjny, spółka Warmia i Mazury, która zarządza lotniskiem w Szymanach, Mrągowo oraz Elbląg.

To dla nas znaczna oszczędność – przyznaje prezydent Elbląga, Witold Wróblewski. – Przy tym wolumenie, który zaplanowaliśmy, czyli niemal 20 GWh, zapłacimy o ponad 560 tys. złotych mniej, niż gdybyśmy kupowali prąd poza grupą.

W tym roku po raz pierwszy przetarg podzielono na dwie części. Osobno kupowany był prąd niezbędny do oświetlenia ulic – w tym przypadku dostawcą będzie RWE Polska, osobno na zasilanie budynków i innych instalacji – tu najlepszą ofertę złożyła Energa Obrót.

W pierwszym przypadku za MWh grupa zapłaciła 192,84 zł, w drugim – 206,10 zł. To znacznie mniej niż w poprzednim roku, kiedy średnia stawka wyniosła 228 złotych. Jak podkreślają urzędnicy, rokrocznie nadsyłane są oferty niższe o ok. 35-40 proc. w stosunku do stawek cennikowych.

Olsztyn jest drugim w kraju miastem, po Krakowie, które jest właścicielem całej infrastruktury oświetleniowej – mówi dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, Jerzy Roman. – Tym bardziej przystąpienie do takiej grupy i wiążące się z tym oszczędności są znaczące i bardzo wymierne.

W tym roku zapadnie jeszcze jedno rozstrzygnięcie związane z energią elektryczną. Dowiemy się bowiem, ile będą płacić przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się powierzyć negocjacje stawek Urzędowi Miasta.

reklama

grudzień, 2019

27GRU19:00DJ WIKA I DJ KRISSpichlerz, Piastowska 13Kategoria wydarzenia:Darmowe,Imprezy,Rozrywka,Taniec

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X