21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Rewolucja w edukacji rolniczej: dzięki unijnemu wsparciu Smolajny wykształcą nowoczesnych specjalistów

OlsztynRewolucja w edukacji rolniczej: dzięki unijnemu wsparciu Smolajny wykształcą nowoczesnych specjalistów

W ostatnich dniach stycznia dyrektorka Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach Agnieszka Gołębiowska-Węckowicz podpisała umowę w Urzędzie Marszałkowskim na dofinansowanie projektu, który przyczyni się do unowocześnienia oferty edukacyjnej. Całkowita wartość projektu wynosi 1,72 mln zł, z czego aż 1,55 mln zł zostało pozyskane z funduszy unijnych przeznaczonych dla regionu Warmii i Mazur.

reklama

Projekt zakłada zmodernizowanie bazy dydaktycznej placówki, co oznacza wyposażenie szkoły między innymi w samochód i ciągnik z przyczepą do nauki jazdy, nowoczesne maszyny rolnicze, a także symulatory pracy na polu. Dodatkowo uczniowie kształcący się na technika weterynarii skorzystają z fantomów do inseminacji oraz sprzętu do groomingu.

W ramach projektu przewidziane są również szkolenia z zakresu inseminacji i groomingu. Kursy te pozwolą uczniom uzyskać dodatkowe umiejętności praktyczne, co ma zwiększyć ich szanse na lepszy start w karierze zawodowej.

reklama

Starosta olsztyński Andrzej Abako podkreśla znaczenie zdobywania praktycznych umiejętności przez uczniów i związaną z tym konieczność bazowania na nowocześniejszym sprzęcie edukacyjnym. Zdaniem starosty nowoczesny sprzęt i polepszające się warunki kształcenia, w tym planowana budowa nowej bursy dla około 100 uczniów, znacznie wpłyną na podniesienie jakości nauczania.

Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach kształci obecnie ponad 180 uczniów w zawodach technika rolnika oraz technika weterynarii. Dodatkowo oferuje dorosłym możliwość zdobycia lub poszerzenia kwalifikacji w ramach kursów zawodowych. W przeszłości, w ramach projektu „Nowoczesny rolnik w nowoczesnej szkole”, szkoła zyskała nowoczesny kombajn i maszyny rolnicze oraz przeprowadzała kursy praktyczne.

Wszystkie podjęte działania rozwojowe mają na celu zwiększenie atrakcyjności ZSR w Smolajnach na edukacyjnej mapie regionu oraz wsparcie młodzieży w zdobywaniu potrzebnych na rynku pracy kompetencji.

reklama

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonymus 76
4 lutego 2024 16:10

Specjalistów to już mamy w rządach kastokomuny POPZPR TUSKA kartofla ,hołownia kabareciarz ,minister nauki i środowiska a minister Sienkiewicz falłszuje akty notarialne z notariuszką szopka UB ekow i SB kow ,cyrk nie kraj prawa pogonić te bezprawne rządy kartofla Tuska

Polecane