11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Jak przywrócić drewnianej podłodze nieskazitelny blask?

Materiał partneraJak przywrócić drewnianej podłodze nieskazitelny blask?

Drewniane podłogi służą przez lata i cieszą dużym uznaniem ze względu na swoją estetykę. Niestety właściciele drewnianych parkietów dość często spotykają się z problemem, jakim jest jest utrata blasku. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów, aby drewniana podłoga wyglądała tak, jak na samym początku swojego żywota. Jak przywrócić drewnianej podłodze nieskazitelny blask?

reklama

Domowe sposoby na przywrócenie blasku 

Pierwszym krokiem do odnowienia drewnianej podłogi jest skuteczne usunięcie zabrudzeń i plam. Stare, domowe metody często okazują się równie skuteczne, co komercyjne środki. Wystarczy wiedzieć, czym domyć poszczególne zabrudzenia: 

  • Tłuste plamy, smoła, pasta do butów, czekolada – te uporczywe plamy znikną po przetarciu ich delikatnie benzyną ekstrakcyjną.
  • Ślady po alkoholu – woda z płynem do naczyń może być idealnym środkiem do usunięcia śladów po alkoholu. Pamiętaj jednak, aby nie zalewać podłogi bezpośrednio wodą. W ten sposób unikniesz nadmiernego zwilżenia drewna. 
  • Plamy po atramencie – spirytus to skuteczne narzędzie do pozbycia się plam po atramencie, który wypłynął z ulubionego długopisu. 

Po dokładnym oczyszczeniu zalecane jest nałożenie warstwy substancji zabezpieczającej, zawierającej woski i polimery, aby utrzymać drewno w dobrej kondycji.

reklama

Maszyny ułatwiające czyszczenie drewnianej podłogi 

Domowe sposoby polecane są przez domowników, którzy nie mieli jeszcze okazji pracować z drewnianą podłogą położoną na wyjątkowo dużej powierzchni. 100 metrów kwadratowych biura lub lokal usługowy o jeszcze większej powierzchni to prawdziwe wyzwanie. W takim przypadku sięgnij po profesjonalne narzędzia, a dokładnie: 

Myjki na gorącą wodę 

Inwestycja w profesjonalną myjkę na gorącą wodę, ułatwi Twoją codzienną pielęgnację podłogi. Są one w stanie usunąć wyjątkowo silne zabrudzenia, na przykład pozostałości po remoncie w postaci plam farby. Myjki na gorącą wodę mogą być z powodzeniem stosowane podczas konserwacji drewnianych podłóg. Wystarczy dopasować temperaturę cieczy, do rodzaju nawierzchni. 

Polerki do parkietów 

Interesuje Cię blask? W takim razie sięgnij po polerkę do parkietów. Takie urządzenie zachęcają swoją prostotą obsługi i wieloma zaletami. Pamiętaj, że drewniane podłogi często pokryte są warstwą lakieru lub innego zabezpieczenia. Przed użyciem polerki do parkietów, upewnij się, że powłoka ta jest odpowiednio gruba, aby uniknąć uszkodzeń.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia