7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Wyciek danych przyczyną zwolnień w Urzędzie Wojewódzkim?

OlsztynWyciek danych przyczyną zwolnień w Urzędzie Wojewódzkim?

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do dyscyplinarnego zwolnienia dyrektora oraz zastępcy wydziału obsługi urzędu, obaj związani z partią Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Ta sytuacja wywołała falę spekulacji na temat ewentualnego politycznego podłoża tych decyzji.

reklama

Zwolnienia za złe wykonanie obowiązków

Zwolnionym pracownikom zarzucono nieprawidłowe wykonywanie swoich obowiązków, co stało się powodem dla wszczęcia śledztwa przez prokuraturę. Dyrektor generalna urzędu, Monika Choroszewska-Pleńkowska, wskazała na niepokojące informacje dotyczące możliwego wycieku informacji, co skłoniło urząd do powiadomienia organów ścigania.

Jak podaje Gazeta Wyborcza były już dyrektor wydziału, związany z PiS, wyraził zdziwienie i rozczarowanie zwolnieniem, sugerując, że może mieć ono podłoże polityczne. Uważa, że dyscyplinarne zwolnienie mogło być metodą na ominięcie jego ochrony przedemerytalnej. Stwierdził także, że w piątek (26 stycznia) służby przejęły jego komputer służbowy, komórkę służbową oraz komputery prywatne. 

reklama

Bezpieczeństwo danych i profesjonalizm

Wojewoda Radosław Król podkreślił, że urząd wojewódzki musi stać na straży bezpieczeństwa danych osobowych i informacji, a zdarzenie to było dalekie od oczekiwanego profesjonalizmu. Zwolnienia dotyczą osób zatrudnionych w czasach rządów PiS, co dodatkowo nasuwa pytania o ewentualne motywacje polityczne.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
31 stycznia 2024 11:42

Humor śmiech satyra bandyci rudego stoją na straży. Tylko czego uczciwości konstytucji czy sądownictwa ??? Profesjonalnie to wyłączyli TV spacyfikowali radia zwalniając ludzi i na ich miejsce powołując kolaborantów.

Kiewrownik szatni
31 stycznia 2024 13:44

Szopka dla gawiedzi.

Polecane
Ogłoszenia