7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Niebezpieczny manewr 22-latka pod KFC. Młody kierowca doprowadził do kolizji z tramwajem

OlsztynNiebezpieczny manewr 22-latka pod KFC. Młody kierowca doprowadził do kolizji z tramwajem

W niedzielny wieczór na ulicy Pstrowskiego w Olsztynie doszło do zdarzenia drogowego, które mogło zakończyć się tragicznie. 22-letni kierowca volkswagena, lekceważąc przepisy ruchu drogowego, doprowadził do kolizji z tramwajem. Na szczęście, mimo groźnie wyglądających okoliczności, nikomu nic się nie stało.

reklama

Niebezpieczne zignorowanie zasad

Jak wynika z informacji przekazanych przez oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, młody kierowca volkswagena nie dostosował się do obowiązujących przepisów dotyczących ustępowania pierwszeństwa przejazdu. W konsekwencji, jego pojazd zderzył się z tramwajem. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy ustalali okoliczności i przyczyny zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują na błąd młodego kierowcy jako główną przyczynę kolizji.

Konsekwencje dla kierowcy

Choć na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, konsekwencje dla 22-latka są znaczące. Został on ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych. Jest to przestroga dla innych kierowców, aby zawsze przestrzegali zasad ruchu drogowego, szczególnie w kontekście ustępowania pierwszeństwa pojazdom szynowym, które z racji swoich rozmiarów i ciężaru są niezwykle niebezpieczne w ewentualnej kolizji.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
U96
31 stycznia 2024 21:01

Ile czasu musi minąć zanim te wieśniaki nauczą się jeździć w ruchu miejskim współdzielonym z tramwajami? Za każde takie zdarzenie gnojki powinni płacić do pełnej wysokości szkody z własnej kieszeni. Właśnie przez takich buców stawki OC w Olsztynie są takie drogie bo ubezpieczalnie wrzuciły miasto do wora z prawie najwyższą kategorią stawek za dużą liczbę kolizji.

nhn
30 stycznia 2024 08:23

Jakiś młody konfiarz, oni są tacy ynteligentni.

Polecane
Ogłoszenia