7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Remont ulicy Kotańskiego w Olsztynie. Trzecia próba poprawy warunków drogowych

OlsztynRemont ulicy Kotańskiego w Olsztynie. Trzecia próba poprawy warunków drogowych

Olsztyn szykuje się do kolejnych prac remontowych, tym razem na ulicy Kotańskiego, która czeka na swoją trzecią próbę odbudowy w ostatnich latach. Ulica ta, stanowiąca krótki odcinek drogi między ulicami Bohaterów Monte Cassino i Jacka Kuronia, jest kluczowym dojazdem do miejsc takich jak Kuźnia Społeczna – centrum różnorodnych wydarzeń rodzinnych i biznesowych.

reklama

Problematyczna ulica Kotańskiego

Ulica Kotańskiego, mimo swojego znaczenia, pozostaje w złym stanie technicznym. Charakteryzuje się obecnością żwiru i piasku, brakiem odpowiedniej nawierzchni asfaltowej oraz licznymi dziurami, które utrudniają bezpieczną jazdę. W odpowiedzi na te wyzwania, Wydział Zamówień Publicznych w Olsztynie ogłosił przetarg na jej remont.

Przetarg, który zakończył się 16 stycznia, obejmował przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla odbudowy ulicy. Plan zakłada nie tylko samą renowację, ale również integrację z istniejącą infrastrukturą drogową, w tym skrzyżowanie z ul. Bohaterów Monte Cassino. Dodatkowo wymagane były dokumentacje ochrony środowiska, projekt oświetlenia, stałej organizacji ruchu oraz dokumentacja konserwatorska.

reklama

Terminy i poprzednie próby remontu

Wykonawca otrzymał łącznie 70 miesięcy na wykonanie prac zgodnie z zamówieniem – 10 miesięcy liczonych od momentu podpisania umowy oraz dodatkowych 60 miesięcy od kiedy decyzja administracyjna, pozwalająca na rozpoczęcie robót budowlanych, wejdzie w życie. Wcześniejsze próby remontu ulicy, które miały miejsce w 2019 roku oraz w 2022 roku, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, pozostawiając ulicę w niedostatecznym stanie.

Mieszkańcy Olsztyna mają nadzieję, że trzecia próba odbudowy ulicy Kotańskiego wreszcie przyniesie pozytywne zmiany, poprawiając bezpieczeństwo i komfort podróżowania w tym rejonie miasta.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia